tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

World Tour: cztery polskie pary walczą o medale w Ostrawie

Cztery polskie pary zagrają w sobotę w 1/8 finału turnieju World Tour w siatkówce plażowej w Ostrawie. Jako ostatni do tej fazy awansowali Mariusz Prudel i Jakub Szałankiewicz, którzy w barażu pokonali Austriaków Clemensa Dopplera i Alexandra Horsta 2:0 (22:20, 21:17).
Od lewej: Katarzyna Kociołek i Kinga Kołosińska

Pięć miast, pięć turniejów. Startuje cykl Plaża Open

Z kolei Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak oraz Grzegorz Fijałek i Michał Bryl awansowali bezpośrednio do 1/8 finału wygrywając rywalizację w swoich grupach.

Prudel i Szałankiewicz o awans do ćwierćfinału powalczą z Rosjanami Ilią Leszukowem i Konstantinem Semenowem, a inna para z tego kraju Nikita Liamin – Wiaczesław Krasilnikow będzie konkurować z Fijałkiem i Brylem.

Z kolei prowadzący w rankingu światowym Kantor i Łosiak zagrają z utytułowanymi Brazylijczykami Pedro Solbergiem i Bruno Schmidtem, a Kołosińska i Kociołek trafiły na Czeszki Barborę Hermannovą i Marketę Slukovą.

Po fazie grupowej odpadli Kacper Kujawiak i Maciej Rudol oraz Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz. Eliminacji nie przebrnęły Martyna Kłoda i Agata Ceynowa.

Od ubiegłego sezonu ranga imprez World Tour określana jest liczbą gwiazdek w pięciostopniowej skali – im więcej, tym większy prestiż. Turniejowi w Ostrawie przyznano cztery. Udział w nim bierze cała światowa czołówka, która w przyszłym tygodniu przeniesie się do Warszawy.

podobne informacje

WT w tenisie stołowym: Mattias Falck wygrywa pod... zmienionym nazwiskiem

WT w siatkówce plażowej: Grzegorz Fijałek i Michał Bryl awansowali do ćwierćfinału

WT w siatkówce plażowej: dwie polskie pary awansowały do 1/8 finału

WT w siatkówce plażowej: polskie pary odpadły w ćwierćfinale w Siofoku