tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Stal Gorzów ponownie osłabiona. Zawodnik wykluczony na kilka tygodni

Szymon Woźniak doznał urazu kostki w meczu żużlowej ligi szwedzkiej. W piątek poddał się operacji, co wyłącza go ze startów na kilka tygodni. Jego powrót na tor jest uzależniony od decyzji lekarza – poinformował w poniedziałek Klub Sportowy Stal Gorzów.
Szymon Woźniak (fot. Getty Images)

ME na żużlu: zwycięstwo Hampela na inaugurację

– Czuję się już lepiej, chociaż poruszam się o kulach. Pocieszające jest to, że lekarz był zadowolony z zabiegu. Liczę, że również rehabilitacja będzie przebiegała pomyślnie. Wiadomo, że chciałbym być z drużyną, ale cóż, trzeba to przetrwać i robić wszystko, by jak najszybciej wrócić do zawodów. Bardzo żałuję, że nie pojadę w najbliższym meczu z Grudziądzem. Razem z kibicami będę wspierał swoją drużynę – powiedział Woźniak.

Jak przekazał gorzowski klub, Woźniak uległ kontuzji we wtorek (19 czerwca) podczas meczu szwedzkiej ligi Vetlanda Speedway – Lejonen Gislaved. W piątym wyścigu uczestniczył w kolizji, doznając urazu lewej nogi. Mimo tego, że ukończył zawody, po powrocie do Polski skonsultował się z lekarzem, który stwierdził uraz kostki.

Ten sezon jest wyjątkowo pechowy dla Stali Gorzów, jeśli chodzi o kontuzje. Z dość poważnymi urazami zmagali się trzej inni zawodnicy tej drużyny. Przez dwa miesiące złamanie kostki leczył jeden z liderów zespołu Słowak Martin Vaculik. Złamań obojczyków doznało także dwóch juniorów Stali – Hubert Czerniawski i Rafał Karczmarz.

Ten drugi ma ponownie przerwę w startach, po tym jak poobijał się podczas upadku na zawodach młodzieżowych w Pile. Karczmarz wystąpił potem jeszcze w ekstraligowym meczu w Częstochowie, ale odczuwał ból kręgosłupa i zapadała decyzja, że powinien dojść do siebie.

– Taka jest specyfika żużla. Kontuzje są wkalkulowane w ten sport. Niestety, w tym sezonie mamy ich wyjątkowo dużo. Jedynie pierwszy mecz odjechaliśmy w pełnym składzie. Nie załamujemy jednak rąk i walczymy dalej o kolejne ligowe punkty i miejsce w czołowej czwórce – powiedział PAP trener Cash Broker Stali Gorzów Stanisław Chomski.

Kontuzja Woźniaka oznacza, że do składu Stali na domowy mecz 10. kolejki ekstraligi z GKM Grudziądz wróci Szwed Linus Sundtroem, którego nie było przed dwoma tygodniami w pojedynku z Włókniarzem w Częstochowie. W miejsce Karczmarza pojedzie zapewne Alan Szczotka.

podobne informacje

1. liga żużlowa: Orzeł Łódź bez licencji. Może nie wystąpić w przyszłym sezonie

Ekstraliga żużlowa: Tai Woffinden będzie jeździł w zespole Betard Sparta Wrocław

Get Well Toruń, wicemistrz sprzed dwóch lat, skompletował skład. Celem play-offy

Zmiany w Grand Prix na żużlu? "Rozważymy wszystkie propozycje"