tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gortat zmienił klub. Teraz czas na Los Angeles

Marcin Gortat po pięciu latach gry w Washington Wizards zmienił klub. Nasz jedynak w NBA od nowego sezonu reprezentować będzie barwy Los Angeles Clippers. Polak został wymieniony na obrońcę Austina Riversa.
Marcin Gortat (fot. Getty Images)

EL. MŚ KOSZYKARZY: PRZEŁAMAĆ NIEKORZYSTNY BILANS

"Doceniamy, to co Marcin zrobił dla nas i życzymy mu powodzenia na nowej drodze. To twardy i wytrzymały zawodnik, który pomógł nam na wiele sposobów w tym, byśmy co roku walczyli o play-off. Dał też znakomity przykład swoją postawą i pracą na rzecz społeczności lokalnej" – czytamy w oświadczeniu Erniego Grunfelda, generalnego menedżera Wizards.

Sam zainteresowany podziękował władzom klubu oraz kibicom za pośrednictwem mediów społecznościowych. "Waszyngton, dziękuję za te pięć cudownych lat" – napisał na Instagramie.

Sezon 2017/18 był jedenastym Gortata w NBA. Zagrał we wszystkich 82 spotkaniach, w których zdobywał średnio 8,4 pkt i miał 7,6 zbiórek – to znacznie mniej niż w poprzednich latach. Clippers będą czwartym klubem – po Orlando Magic, Phoenix Suns i Wizards – w karierze 34-letniego łodzianina w najlepszej lidze świata.

fot. twitter.com

podobne informacje

NBA: Marcin Gortat nie zagrał, Los Angeles Clippers pokonali Phoenix Suns

Gortat w rezerwie, jubileuszowy mecz Wade'a

NBA: dwa punkty Marcina Gortata, Clippers przegrali w Memphis

NBA: punkty Gortata, Los Angeles Clippers pokonane