tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lukas Klemenz wzmocnił Jagiellonię Białystok

Występujący ostatnio w pierwszoligowym GKS Katowice, młodzieżowy reprezentant Polski Lukas Klemenz podpisał 4-letni kontrakt z Jagiellonią Białystok. Jest trzecim zawodnikiem pozyskanym przez piłkarskich wicemistrzów Polski przed nowym sezonem ekstraklasy.
Lukas Klemenz (fot. Getty)

Jagiellonia wyjechała na obóz. Trenuje 29 piłkarzy

O transferze poinformowała w piątek Jagiellonia. 22-letni Klemenz jest nominalnie środkowym obrońców lub defensywnym pomocnikiem. W ubiegłym sezonie rozegrał w 1. lidze 27 meczów w barwach GKS Katowice, strzelił dwa gole.

Przed grą w tym zespole, występował m.in. w rezerwach francuskiego Valenciennes FC. W piłkarskiej ekstraklasie debiutował w 2015 roku w barwach Korony Kielce, ale po jednej rundzie trafił do 1. ligi. Tam występował w GKS Bełchatów, Olimpii Grudziądz a ostatnio – w GKS Katowice.

Lukas Klemenz jest trzecim nowym zawodnikiem Jagiellonii, pozyskanym przez ten klub w letniej przerwie. Wcześniej umowę podpisał bramkarz Grzegorz Sandomierski, który po rozwiązaniu umowy z Cracovią Kraków był wolnym zawodnikiem oraz ofensywny pomocnik Chrobrego Głogów Mateusz Machaj, w minionym sezonie król strzelców 1. ligi.

W ramach przygotowań do nowego sezonu ekstraklasy Jagiellonia trenować będzie do soboty na obozie w Kępie (Mazowieckie). Rozegrała dotąd dwa mecze kontrolne (1:3 z Wisłą Płock i 4:0 ze Stomilem Olsztyn). Przed wyjazdem na kilkudniowe przygotowania do Gniewina (Pomorskie) białostoczanie zagrają jeszcze dwa mecze kontrolne; jednym z przeciwników będzie kolejny rumuński zespół CFR Cluj. W Gniewinie Jagiellonia będzie trenowała od 8 do 11 lipca, kontrolnie zagra tam z Chojniczanką Chojnice i – znowu z rumuńskim przeciwnikiem – Dinamem Bukareszt.

Nowy sezon piłkarskiej ekstraklasy zespół z Białegostoku zainauguruje 20 lipca, meczem na własnym stadionie z Lechią Gdańsk. Eliminacje do Ligi Europejskiej wicemistrzowie Polski rozpoczną od drugiej rundy pod koniec lipca (rewanż na początku sierpnia).

podobne informacje

Karol Świderski następcą Aleksandara Prijovicia w PAOK Saloniki

Zoran Arsenić przeszedł do Jagiellonii Białystok

Ekstraklasa: Roman Bezjak przeszedł z Jagiellonii Białystok do APOEL Nikozja

Ekstraklasa: Cillian Sheridan rozwiązał kontrakt z Jagiellonią