Eastbourne: Sabalenka z Wozniacki w finale. Transmisja na SPORT.TVP.PL

Aryna Sabalenka, która w piątek pokonała Agnieszkę Radwańską w półfinale turnieju tenisowego WTA w Eastbourne, w sobotnim finale zmierzy się z Caroline Wozniacki. Transmisja meczu tylko na SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej.
Caroline Wozniacki (fot. Getty)

Eastbourne: niewykorzystana szansa Radwańskiej. Polka przegrała w półfinale

Sabalenka zwyciężyła Radwańską 6:3, 1:6, 6:3. Wydawało się, że po przegranym pierwszym secie Polka przejęła kontrolę nad meczem i rozstrzygnie go po swojej myśli – drugą partię wygrała bowiem gładko 6:1, a w trzeciej, po przełamaniu rywalki, objęła prowadzenie 3:2.

W kolejnym gemie Polka wygrywała już 40:0, jednak od tego momentu jej gra kompletnie się załamała. Sabalenka odrobiła przełamanie, wygrała cztery gemy z rzędu i cieszyła się ze zwycięstwa.

W drugim półfinale, w którym spotkały się zawodniczki polskiego pochodzenia, rozstawiona z jedynką Dunka Caroline Wozniacki pokonała Niemkę Angelique Kerber 2:6, 7:6 (7-4), 6:4.

Zawody w Eastbourne są ostatnim sprawdzianem przed rozpoczynającym się 2 lipca wielkoszlemowym Wimbledonem. Dla Radwańskiej był to pierwszy start po dwumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją pleców. W drodze do półfinału pokonała wcześniej Węgierkę Timeę Babos, rozstawioną z "15" reprezentantkę Australii Darię Gavrilovą oraz grającą z "piątką" Łotyszką Jeleną Ostapenko. W środę odpoczywała, bo rozstawiona z "trójką" Czeszka Petra Kvitova wycofała się przed ich spotkaniem 1/8 finału z powodu urazu.

Sobotni finał zaplanowany jest na godzinę 13:30. Transmisja tylko na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.

Wyniki półfinałów:

Aryna Sabalenka (Białoruś) – Agnieszka Radwańska (Polska) 6:3, 1:6, 6:3
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Angelique Kerber (Niemcy, 4) 2:6, 7:6 (7-4), 6:4

Radwańska: czuję się dobrze na korcie. Jakby nie było przerwy