tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NHL: mistrzowie ligi mają nowego trenera. Reirden następcą Trotza

Todd Reirden będzie trenerem hokeistów Washington Capitals, którzy w minionym sezonie zdobyli Puchar Stanleya – poinformował klub występujący w lidze NHL. Po sukcesie niespodziewanie do dymisji podał się dotychczasowy szkoleniowiec Barry Trotz.
Hokeiści Washington Capitals (fot. Getty)

Reirden był przez ostatnie cztery lata jednym z asystentów Trotza, który odszedł z zespołu 18 czerwca, a trzy dni później podpisał kontrakt z New York Islanders.

Wierzymy, że to właściwy moment, żeby Todd poprowadził naszą drużynę. Biorąc pod uwagę jego doświadczenie, umiejętności komunikacji, podejście do gry i szacunek, jakim cieszy się w szatni, Todd zasłużył sobie na tę szansę – powiedział menedżer klubu Brian MacLellan.

Pod wodzą Trotza Capitals za każdym razem awansowali do play off, a 7 czerwca wywalczyli po raz pierwszy w 44-letniej historii klubu Puchar Stanleya. W lidze NHL może się pochwalić 762 zwycięstwami, co plasuje go na piątej pozycji w klasyfikacji wszech czasów za Scottym Bowmanem, Joelem Quennevillem, Kenem Hitchcockiem i Alem Arbourem.

W tegorocznym wielkim finale play off NHL Capitals pokonali debiutujących w lidze hokeistów Vegas Golden Knights 4-1.

Hokej na lodzie, NHL, finał Pucharu Stanleya (5. mecz): Vegas Golden Knights – Washington Capitals (skrót)