tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Dwunastu wspaniałych" walczy o wyjazd na mistrzostwa świata

Dwunastu wspaniałych wywalczyło historyczny awans do mistrzostw świata. Jednak by reprezentacja w rugby na wózkach mogła w Sydney reprezentować Polskę, potrzebne są pieniądze. Pomóc może każdy kibic.
(fot. Facebook.com/Reprezentacja Polski w rugby na wózkach)

Ambitne plany Krakowa. Mistrzostwa Europy w Polsce?

Wiele lat ciężkiej pracy, godziny morderczych treningów, niezwykła siła walki i determinacja. To wszystko i nie tylko to przyniosło polskiej reprezentacji awans do mistrzostw świata w rugby na wózkach. W turnieju kwalifikacyjnym do czempionatu drużyna zajęła trzecie miejsce i znalazła się wśród dwunastu najlepszych drużyn świata.

By wysiłki nie zostały zaprzepaszczone, potrzebna jest pomoc. Koszt wyjazdu do Sydney to ponad 300 tysięcy złotych. Ministerstwo Sportu zapewnia jedną trzecią tej kwoty. Trwa zbiórka. Zostało tylko kilka tygodni – wylot planowany jest już na 28-29 lipca. Do tej pory sportowcy muszą zebrać aż 200 tysięcy złotych. To ogromna suma, jednak – przy odpowiednim wsparciu – wszystko jest możliwe. Wystarczy, żeby 2000 osób wpłaciło po 100 złotych lub 20000 po dziesięć złotych

Warto wesprzeć Reprezentację Polski i wspólnie z nią świętować sukces polskiego sportu. "Nie odpoczywamy, tylko z podniesioną głową walczymy dalej o to, żeby tam być, zagrać z orzełkiem na piersi i z dumą reprezentować nasz kraju" – piszą na stronie zbiórki. (pomagam.pl/rugbynawozkach).

Drużynę "Dwunastu wspaniałych” tworzą:
Krzysztof Kosider – drużyna ligowa IKS Jeźdźcy Mikołów,
Dominik Rymer – drużyna ligowa Four Kings Warszawa,
Tomasz Witkowski – drużyna ligowa Four Kings Warszawa,
Krzysztof Kapusta – drużyna ligowa Flying Wings Rzeszów,
Paweł Szostak – drużyna ligowa Flying Wings Rzeszów,
Rafał Rocki – drużyna ligowa Balian Rugby Wielkopolska,
Leszek Łachmanowicz – drużyna ligowa Flying Wings Rzeszów,
Paweł Sierakowski – drużyna ligowa Balian Rugby Wielkopolska,
Łukasz Szałabski – drużyna ligowa IKS Jeźdźcy Mikołów,
Izabela Sopalska–Rybak – drużyna ligowa Four Kings Warszawa,
Arkadiusz Henicz – drużyna ligowa Balian Rugby Wielkopolska
Mateusz Wawczak – drużyna ligowa IKS Jeźdźcy Mikołów.

Ich trenerem jest Janusz Kozak. Do Sydney polecą także – Joanna Bauerfeind (manager), Ewelina Kamińska (fizjoterapeuta), Michał Spychała (fizjoterapeuta), Marian Kosider (mechanik) i Grzegorz Więcław (trener mentalny).