tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Salah przedłużył kontrakt. "Wierzy w Liverpool"

Mohamed Salah podpisał nowy kontrakt. Umowa będzie obowiązywać do 2023 roku. Nie zawiera też klauzuli odejścia. O wydarzeniu poinformował Liverpool na oficjalnej stronie internetowej.
Mohamed Salah (fot. Getty Images)

Mohamed Salah z honorowym obywatelstwem... Czeczenii

Salah ma za sobą niesamowity sezon – strzelił dla The Reds 44 gole we wszystkich rozgrywkach. To dzięki niemu drużyna awansowała do finału Ligi Mistrzów. Salah w meczu z Realem Madryt doznał jednak kontuzji i opuścił boisko w pierwszej połowie. Liverpool przegrał 1:3. Nowy kontrakt pokazuje, że Egipcjanin jest jednym z tych, wokół których menedżer Juergen Klopp chce budować zespół.

– To wyróżnienie dla osoby, która w poprzednim sezonie miała ogromny wpływ na drużynę. Demonstruje dwie rzeczy – wiarę Salaha w Liverpool i wiarę klubu w niego. Chcemy, by widział, że Anfield to jego dom, w którym może spełnić wszystkie swoje zawodowe marzenia i ambicje – podkreślił Klopp.

Świetna gra Salaha zwróciła uwagę innych klubów. Media spekulowały, że interesuje się nim m.in. Real. Z tego powodu, ważną informacją wydaje się brak klauzuli odejścia w nowym kontrakcie.

– Najważniejszą cechą Mohameda jest to, że nigdy nie uważa się za lepszego od pozostałych zawodników. Docenia kolegów, dzięki nim dostał wiele indywidualnych nagród. Ostatni sezon był wyjątkowy, ale chcemy więcej – spuentował Klopp.

Mundial 2018: grupa A, Rosja – Egipt (skrót)

podobne informacje

Salah... jak Ronaldo. Pomnik Egipcjanina obiektem kpin

Nie Mohamed Salah, nie Sadio Mane. Oto najszybszy piłkarz Liverpoolu

Cristiano Ronaldo podał swoich kandydatów do zdobycia Złotej Piłki

Wielki mecz Salaha. Koniec fantastycznej serii Liverpoolu