tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Salah przedłużył kontrakt. "Wierzy w Liverpool"

Mohamed Salah podpisał nowy kontrakt. Umowa będzie obowiązywać do 2023 roku. Nie zawiera też klauzuli odejścia. O wydarzeniu poinformował Liverpool na oficjalnej stronie internetowej.
Mohamed Salah (fot. Getty Images)

Mohamed Salah z honorowym obywatelstwem... Czeczenii

Salah ma za sobą niesamowity sezon – strzelił dla The Reds 44 gole we wszystkich rozgrywkach. To dzięki niemu drużyna awansowała do finału Ligi Mistrzów. Salah w meczu z Realem Madryt doznał jednak kontuzji i opuścił boisko w pierwszej połowie. Liverpool przegrał 1:3. Nowy kontrakt pokazuje, że Egipcjanin jest jednym z tych, wokół których menedżer Juergen Klopp chce budować zespół.

– To wyróżnienie dla osoby, która w poprzednim sezonie miała ogromny wpływ na drużynę. Demonstruje dwie rzeczy – wiarę Salaha w Liverpool i wiarę klubu w niego. Chcemy, by widział, że Anfield to jego dom, w którym może spełnić wszystkie swoje zawodowe marzenia i ambicje – podkreślił Klopp.

Świetna gra Salaha zwróciła uwagę innych klubów. Media spekulowały, że interesuje się nim m.in. Real. Z tego powodu, ważną informacją wydaje się brak klauzuli odejścia w nowym kontrakcie.

– Najważniejszą cechą Mohameda jest to, że nigdy nie uważa się za lepszego od pozostałych zawodników. Docenia kolegów, dzięki nim dostał wiele indywidualnych nagród. Ostatni sezon był wyjątkowy, ale chcemy więcej – spuentował Klopp.

podobne informacje

Premier League: Liverpool wygrał i znów jest liderem. Boruc dał się przelobować

Jan Bednarek znowu błysnął. Zagranie na wagę zwycięstwa

Afrykańska Konfederacja Piłkarska przedstawiła jedenastkę roku

Pisze Salah do Lovrena... Nietypowe życzenia na WhatsAppie