tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NBA: Howard zastąpi Gortata w Washington Wizards

Dwight Howard zastąpi Marcina Gortata na pozycji środkowego w składzie drużyny koszykarskiej ligi NBA Washington Wizards – poinformowały amerykańskie media.
Dwight Howard i Marcin Gortat (fot. Getty Images)

NBA: koniec pewnej epoki. LeBron James zmienił klub

Kilka dni temu Gortat przeniósł się, na zasadzie wymiany z Austinem Riversem, do Los Angeles Clippers, a teraz władze Wizards ogłosiły, że nowym środkowym będzie Howard. W poprzednim sezonie grał w Charlotte Hornets, zaś niedawno informowano, że w rozgrywkach 2018/2019 będzie zawodnikiem Brooklyn Nets (trafił tam także w wyniku wymiany). Ostatecznie jednak jego nowym pracodawcą został klub z Waszyngtonu. Umowa obowiązywać będzie przez rok.

W poprzednim sezonie Howard rozegrał 81 meczów, wszystkie w podstawowym składzie i miał średnio 16,6 pkt i 12,5 zbiórki na mecz. Liczył, że trafi do którejś z najsilejszych drużyn, ale np. broniący tytułu Golden State Warriors zakontraktowali DeMarcusa Cousinsa.

Wcześniej Howard występował w Orlando Magic (2004-2012), Los Angeles Lakers (2012-2013), Houston Rockets (2013-2016), Atlanta Hawks (2016-2017) i Hornets (2017-2018). Jego statystyki z całej kariery to 17,4 pkt i 12,7 zbiórki.

Marcin Gortat: czuję sie tak, jakbym na nowo został powołany do NBA

podobne informacje

NBA: skandal obyczajowy wokół Dwighta Howarda z Wizards

NBA: rekord punktowy Hornets

Porażka Wizards. Gortat nie zatrzymał starego znajomego

Call of Duty i pyton George. Dwight Howard prywatnie