tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Boks: w lipcu poznamy trenerów reprezentacji

Po rezygnacji Marka Węgierskiego (kadra kobiet) oraz Karola Chabrosa (mężczyzn), Polski Związek Bokserski ogłosił otwarte konkursy na trenerów głównych reprezentacji. Wybór nowych szkoleniowców nastąpi 31 lipca.
Lidia Fidura (fot. Getty)

Udany debiut Fonfary w nowej kategorii wagowej

Węgierski i Chabros prowadzili drużyny narodowe, żeńską i męską, przez półtora roku. Kilka dni temu obaj podali się do dymisji. W niedawnych mistrzostwach Europy kobiet w Sofii Polki wywalczyły jeden medal – po brązowy sięgnęła Lidia Fidura (+81 kg). Z kolei pięściarze nie mają w tym sezonie zawodów rangi mistrzostw świata czy kontynentu, ale młodzi kadrowicze startowali w MME U-22 w Targu Jiu (Rumunia). Żaden z biało-czerwonych nie stanął na podium. Natomiast rok temu brąz seniorskich ME w Charkowie na Ukrainie zdobył Mateusz Polski (64 kg).

PZB poinformował, że kandydaci mogą składać oferty do 25 lipca; pięć dni później nastąpi ich otwarcie i wybór najlepszych. Ostatniego dnia lipca odbędą się indywidualne rozmowy kwalifikacyjne komisji konkursowej z wybranymi trenerami, a po nich ogłoszenie decyzji.

Władze pięściarskie oczekują od kandydatów (o stanowiska mogą ubiegać się obcokrajowcy) m.in. przedłożenia dwuletniego programu szkolenia do igrzysk olimpijskich na lata 2018-2020.

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego w komunikacie zastrzega sobie prawo do unieważnienia konkursu bez podania przyczyny.

Boks olimpijski, mecz towarzyski, Polska – Turcja

podobne informacje

Walka Manny Pacquiao – Adrien Broner w TVP Sport! [TRANSMISJA]

Wilder wciąż niezadowolony. Udowadnia, że wygrał walkę z Furym

Pogrzeb Andrzeja Gmitruka w czwartek w Warszawie

Rosjanin obronił pas mistrzowski WBA po wygranej z Pascalem