tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Formuła 1: Kubica wierzy w powrót. "Jestem w lepszej formie niż dawniej"

Robert Kubica wyznał, że jest obecnie w lepszej formie niż za dobrych, dawnych lat, gdy ścigał się w Formule 1. – Muszę obecnie dużo więcej trenować – ocenił. Dodał, że jego ograniczenia po wypadku z 2011 roku nie wpływają na jazdę bolidem.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Kubica z najgorszym czasem na treningu. Pokaz siły Mercedesa

Czas leczy rany – jest takie powiedzenie. Mój stan zdrowia jest stabilny, poprawiający się. Pracy oczywiście jest bardzo dużo. Muszę dużo więcej trenować. Jestem w lepszej formie niż za dobrych, dawnych lat, za moich złotych lat, gdy ścigałem się w Formule 1. Moje ograniczenia nie wpływają na jazdę bolidem – powiedział Kubica.

Dodał, że w pewnym stopniu bardziej obciążona jest lewa strona ciała. – Dlatego robię odpowiednio inne przygotowanie, jeżeli chodzi o moją jazdę i kondycję. To tak naprawdę nie ma za dużego wpływu na to, co dzieje się za kółkiem – podkreślił kierowca testowy Williamsa.

Kubica podczas testów w Austrii (fot. Getty Images) Przyznał, że dzisiejsza Formuła 1 zmieniła się znacznie w porównaniu do tej z 2011 roku. Wskazał, że regulamin wygląda zupełnie inaczej, inne są jednostki napędowe, inny dostawca oraz rozmiary opon oraz zmieniła się waga. – Łatwiej byłoby powiedzieć, co się nie zmieniło. Fakt jest jednak taki, że całe serce i kwintesencja Formuły 1 jest taka sama. Jest to najwyższa kategoria, będąca na najwyższym poziomie na świecie, jeżeli chodzi o motosport – ocenił Kubica.

Polski jedynak w Formule 1 podkreślił, że wszystko podporządkowane jest temu, żeby w niedzielę przejechać dystans z punktu A do punktu B jak najszybciej. – To się nie zmieniło. Bolidy Formuły 1 nadal są najszybszymi bolidami na tym świecie. Pewnie tak zostanie. Jeżeli chodzi o samą jazdę – zmian jest mnóstwo – dodał Kubica.

Przyznał, że to także wpłynęło bardzo mocno na jego jazdę. – Musiałem nauczyć się wielu rzeczy – może nie od nowa, ale sporo zmieniając. Różnice regulaminowe wpłynęły znacznie na to, jak zachowują się bolidy. To wymusza inny styl jazdy oraz zmienia to, co jest potrzebne ze strony kierowcy – wskazał Kubica. Jak sam przyznał - ma nadzieję, że w przyszłym roku znów będzie mógł ścigać się w Grand Prix.

Powrót po siedmiu latach. Kubica znów na torze w Hiszpanii

podobne informacje

Williams potrzebuje pieniędzy. Robert Kubica odda treningi?

Znana przyszłość Kubicy? "Pozostały tylko szczegóły"

Decyzja ws. Kubicy w tym tygodniu? "Brakuje tylko podpisu"

Robert Kubica w Ferrari? "To byłoby spełnienie marzeń"