tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

UEFA idzie śladem FIFA. Będzie czwarta zmiana

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) poszła śladami światowej centrali FIFA i dopuściła możliwość dokonania czwartej zmiany w dogrywkach meczów m.in. Ligi Mistrzów, Ligi Europejskiej, Ligi Narodów oraz eliminacji i turnieju głównego mistrzostw Europy.
(fot. Getty)

Zmiany na stadionach. UEFA znosi zakaz sprzedaży alkoholu

FIFA wprowadziła ten przepis w marcu br. po tym, jak do reguł gry dopisała go Międzynarodowa Rada Futbolu (IFAB). Selekcjonerzy drużyn narodowych rywalizujących na mistrzostwach świata w Rosji już kilka razy korzystali z tej możliwości.

UEFA poszła tym samym tropem, a informację o wchodzących natychmiast w życie zmianach w regulaminie opublikowała w czwartek. Tak jak dotychczas, przez 90 minut (plus doliczony czas) będzie można dokonać trzech zmian.

Od czwartku w życie wchodzi także nowy przepis dotyczący komunikacji szkoleniowców z osobami spoza ławki trenerskiej. UEFA dała zielone światło "pod warunkiem, że komunikacja (...) będzie dotyczyć zdrowia lub bezpieczeństwa piłkarzy, taktyki lub decyzji szkoleniowych" – napisano w komunikacie.

Dopuszczone będzie użycie tylko małych urządzeń, np. telefonu, krótkofalówki czy słuchawek z mikrofonem. Za użycie innej technologii członek sztabu może zostać odesłany na trybuny.

Finał Ligi Mistrzów: wielkie emocje w Kijowie, Madrycie, Liverpoolu i... Kairze

podobne informacje

Ogromne problemy Milanu. UEFA grozi konsekwencjami

Prezydent UEFA zmartwiony VAR-em. "Oby nie było żadnego skandalu"

UEFA ustanowiła rekordowe premie i kwoty za udział w Euro 2020

Drakońska kara dla angielskiego klubu za złamanie FFP