tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ronaldo w Juventusie? Już nikt temu nie zaprzecza

Coraz głośniej mówi się o tym, że Cristiano Ronaldo zmieni wkrótce klubowe barwy. Portugalczyk opuści Real Madryt, z którym związany jest umową do 2021 roku. Jak podają włoscy dziennikarze, piłkarz przeszedł już nawet testy medyczne w Juventusie.
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Cristiano Ronaldo już szuka domu w Turynie

Jako jedna z pierwszych o odejściu Ronaldo informowała hiszpańska "La Sexta". Telewizja stwierdziła, że gracz Realu jest już dogadany z Juventusem w sprawie przyszłego transferu. Stara Dama miałaby zapłacić za niego 100 milionów euro. Doniesienia te potwierdza były dyrektor generalny Juventusu zamieszany niegdyś w afery korupcyjne, Luciano Moggi. Poinformował o tym między innymi na swoim Twitterze. Jak pisze, Ronaldo przeszedł testy medyczne w Monachium i podpisał kontrakt z włoskim klubem.

Co ciekawe Portugalczyk, znalazł się na celowniku Starej Damy już w 2003 roku, kiedy to właśnie Moggi pełnił funkcję dyrektora generalnego. – Mieliśmy już wszystko ustalone ze Sportingiem. Ronaldo miał grać u nas, a do Lizbony w zamian poleciał Marcelo Salas, który zgodził się na taką zamianę. Pojechał już nawet do Portugalii, ale wycofał się. Później po Ronaldo zgłosił się Manchester. Zaoferował miliony, a my nie mieliśmy pieniędzy, by sfinalizować transfer. Musiałem więc zrezygnować – wspomina Włoch.Teraz wszystko wskazuje na to, że uda się sfinalizować kontrakt i obejdzie się bez komplikacji. Potwierdza to nie tylko Moggi, ale chociażby pracujący dla Sky Sport Gialnuca Di Marzio. Jak poinformował na swojej stronie internetowej, agent piłkarza Jorge Mendes i prezydent Królewskich Florentino Perez omówili ze sobą szczegóły odejścia Ronaldo. Dodaje również, że zawodnik liczy na zarobki w wysokości minimum 30 milionów euro netto.

Z kolei zdaniem włoskiego "Tuttosport", finalizacja transferu jest bliżej, niż mogłoby się wydawać. Według Vladimira Cotugno, Massimiliano Allegri przerwał razem z partnerką swój urlop na Triescie i razem z nią powrócił do Turynu. Powodem ma być spotkanie władz klubu w czwartkowe południe, którego głównym celem jest dopięcie kontraktu Ronaldo.

Mimo, że do transferu jeszcze nie doszło, to samo zamieszanie wokół niego jest bardzo korzystne dla włoskiego klubu. Akcje Juventusu zaledwie w kilka dni – między 28 czerwca a 4 lipca – wzrosły prawie o 13 procent.

Mundial 2018. Portugalia – Hiszpania 1:0: gol Cristiano Ronaldo z rzutu karnego
Mundial 2018. One man show. Hat-trick Cristiano Ronaldo
Mundial 2018. Portugalia – Hiszpania 2:1: drugi gol Cristiano Ronaldo

podobne informacje

Hiszpanie z Ekstraklasy o Krzysztofie Piątku. "Przypomina Cristiano Ronaldo"

Rozprawa Ronaldo w styczniu. Piłkarz Juventusu zostanie skazany na dwa lata więzienia

Iker Casillas dogonił Ronaldo. Historyczny wyczyn bramkarza FC Porto

Santiago Solari odpowiedział Cristiano Ronaldo. "Mamy pokorny zespół"