tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Od złotego medalu mundialu do trzeciej ligi niemieckiej

Niespełna cztery lata temu wznosił na murawie stadionu w Rio de Janeiro puchar za zdobycie mistrzostwa świata. W czwartek podpisał zaś kontrakt z... trzecioligowym niemieckim klubem, KFC Uerdingen. W ostatnich latach kariera Kevina Grosskreutza trafiła na bardzo ostry zakręt.
Kevin Grosskreutz oraz Bastian Schweinsteiger (fot. Getty Images)

Borussia Dortmund się wzmacnia. Wsparcie dla Piszczka

Grosskreutz został w 2014 roku powołany na mundial w Brazylii, choć na boisku nie pojawił się nawet na minutę. Pomimo tego otrzymał złoty medal i w CV może zapisać sobie największy możliwy sukces na arenie międzynarodowej.

W przeszłości, ten mogący występować również na skrzydłach obrońca, został także dwukrotnym mistrzem Niemiec oraz zdobywcą krajowego pucharu. A wszystko to za kadencji Juergena Kloppa, który bardzo cenił piłkarza, choć głównie za cechy wolicjonalne. Sam Grosskreutz zresztą nigdy nie ukrywał, że nie jest wirtuozem, a bazuje głównie na determinacji i zaangażowaniu.

Po pamiętnych mistrzostwach świata w 2014 roku, kariera Niemca zaczęła jednak brutalnie pikować. Najpierw przeniósł się do Galatasaray, ale nie zagrał tam nawet minuty i powrócił do ojczyzny. Kolejno grał w Stuttgarcie oraz Darmstadt, ale znacznie częściej niż o jego popisach piłkarskich, mówiło się o wyczynach poza boiskiem.

Jego nazwisko często trafiało na czołówki gazet. Brał udział w bijatykach w dyskotekach, pewnego razu rzucił w obcego kibica kebabem, na treningach pojawiał się nie dość, że ewidentnie zmęczony nocnymi zabawami, to i z podbitymi oczami.

W czwartek Grosskreutz ostatecznie podpisał kontrakt z KFC Uerdingen. To trzecioligowy zespół niemiecki, który pozyskał piłkarza na mocy wolnego transferu. I choć z perspektywy czasu taki ruch w karierze zawodnika może się wydawać zdumiewający, to jednak patrząc przez pryzmat jego podejścia do piłki, trudno się dziwić.

Kovac i piwny prysznic. Piłkarze Eintrachtu szaleją z radości
Radość Eintrachtu, smutek Bayernu. Zobacz dekorację!
Puchar Niemiec, finał: Bayern – Eintracht (skrót)

podobne informacje

Kevin poza domem. Grosskreutz przekreśla karierę?

Grosskreutz pobity przez nastolatków i wyrzucony ze Stuttgartu

Puchar Niemiec: dziś Bayer – Werder oraz VfB – Borussia

Giganci w odwrocie. Transferowa cisza przed burzą?