tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Vrdoljak: z Carlitosem Legia jeszcze bardziej odskoczy

– Po transferze Carlitosa Legia Warszawa jeszcze bardziej odskoczy reszcie ligi – uważa Ivica Vrdoljak. Zdaniem byłego kapitana Legii, mniej ryzykowne było jednak ściągnięcie Jose Kante z Wisły Płock. Wzmocnienia wymaga natomiast jeszcze lewa obrona. – Adam Hlousek zdecydowanie potrzebuje konkurencji – twierdzi Chorwat.
Chris Philipps (L) i Carlitos (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

To już oficjalne. Carlitos przeszedł z Wisły Kraków do Legii

Jak na polską ligę, Carlitos prezentuje bardzo dobry poziom. To świetny ruch. W zeszłym sezonie Legia miewała kryzysy, a i tak zdołała zdobyć dublet. A po tym transferze jeszcze bardziej odskoczyła reszcie stawki. Nie znam dokładnej kwoty transferu i zarobków Carlitosa, ale dla mnie jeszcze mniej ryzykowny jest transfer Jose Kante, który przyszedł za darmo i na pewno będzie miał pensję na niższym poziomie. Obaj są bardzo dobrymi zawodnikami i razem mogą dać dużo Legii – powiedział w rozmowie ze SPORT.TVP.PL Vrdoljak, który Kante poznał w Płocku i pośredniczył przy jego transferze do Legii. Gwinejczyk zaliczył udany debiut w Legii strzelając dwa gole w sparingu z Viitorulem Konstanca (5:2).

Jest jeszcze Jarek Niezgoda, który pokazał już, że może być czołowym zawodnikiem Legii. Z przodu naprawdę mają ogromny wybór. Nie zrobili wielu transferów, ale za to konkretne – dodał.

Promujmy wychowanków

Nieczęsto zdarza się, by król strzelców i najlepszy piłkarz Ekstraklasy, zostawał w niej na następny sezon. Tym razem Legia wygrała walkę nie tylko z zagranicznymi klubami, ale i z Lechem Poznań, który długo wydawał się faworytem do zatrudnienia Hiszpana.

Legia osłabiła Wisłę i przy okazji nie pozwoliła się wzmocnić Lechowi. Szczególnie, że Carlitos to już sprawdzony w Polsce napastnik. Tutaj wcale nie jest łatwo przebić się zawodnikom, którzy opierają swój styl na kreatywności, przebojowości, a nie na sile i wydolności. A on pokazał już, że potrafi grać w kontakcie, a oprócz tego być skutecznym – przypomniał Vrdoljak.

Jose Kante (P) (fot. PAP/Piotr Nowak)

Były kapitan Legii, nadal mieszkający w Polsce, ocenił też, które pozycje wymagają jeszcze ewentualnych wzmocnień. – Lewa obrona to pozycja, na której brakuje klasowych zawodników, nie tylko w Legii. Piłkarzy lewonożnych jest mniej, przez co każdy na początku marzy, żeby grać w ofensywie. Ciężko jest wychować albo znaleźć dobrego lewego obrońcę. Adam Hlousek gra cały czas, zostawia dużo zdrowia, ale zdecydowanie jest mu potrzebna konkurencja. Szczególnie w testowanym ustawieniu z trójką obrońców, gdzie będzie pełnić rolę wahadłowego i będzie jeszcze mocniej eksploatowany. Na pewno Legii jest potrzebny lewy obrońca.

Nie wiadomo też, co ze środkiem obrony. W każdym okienku mówi się, że odejść może Michał Pazdan. Jeśli do tego dojdzie, to przydałby się jeszcze jeden stoper. Ale nic na siłę. Są przecież Inaki Astiz i William Remy, z Zabrza wrócił Mateusz Wieteska, jest młody Mateusz Żyro – wymieniał Chorwat.

Legia powinna dalej stawiać na młodych, pokazali to Niezgoda i Sebastian Szymański. Jesienią szansę powinien dostać Żyro albo Mateusz Hołownia. Nigdy nie zarobi się na obcokrajowcu tyle, co na wychowanku, dlatego moim zdaniem powinni dalej promować młodych Polaków – podsumował.

Mundial 2018. Kolumbia – Anglia. Dariusz Szpakowski dał popis!

podobne informacje

Wybraliście najlepszego piłkarza 15. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Niezadowolony Ricardo Sa Pinto. "Pogoń nie była od nas lepsza"

Zbigniew Boniek przeprasza, Raków zaczepia Legię. Reakcje po losowaniu 1/8 finału Pucharu Polski

Lotto Ekstraklasa: Legia ukarana przez Komisję Ligi