tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Vrdoljak: z Carlitosem Legia jeszcze bardziej odskoczy

– Po transferze Carlitosa Legia Warszawa jeszcze bardziej odskoczy reszcie ligi – uważa Ivica Vrdoljak. Zdaniem byłego kapitana Legii, mniej ryzykowne było jednak ściągnięcie Jose Kante z Wisły Płock. Wzmocnienia wymaga natomiast jeszcze lewa obrona. – Adam Hlousek zdecydowanie potrzebuje konkurencji – twierdzi Chorwat.
Chris Philipps (L) i Carlitos (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

To już oficjalne. Carlitos przeszedł z Wisły Kraków do Legii

Jak na polską ligę, Carlitos prezentuje bardzo dobry poziom. To świetny ruch. W zeszłym sezonie Legia miewała kryzysy, a i tak zdołała zdobyć dublet. A po tym transferze jeszcze bardziej odskoczyła reszcie stawki. Nie znam dokładnej kwoty transferu i zarobków Carlitosa, ale dla mnie jeszcze mniej ryzykowny jest transfer Jose Kante, który przyszedł za darmo i na pewno będzie miał pensję na niższym poziomie. Obaj są bardzo dobrymi zawodnikami i razem mogą dać dużo Legii – powiedział w rozmowie ze SPORT.TVP.PL Vrdoljak, który Kante poznał w Płocku i pośredniczył przy jego transferze do Legii. Gwinejczyk zaliczył udany debiut w Legii strzelając dwa gole w sparingu z Viitorulem Konstanca (5:2).

Jest jeszcze Jarek Niezgoda, który pokazał już, że może być czołowym zawodnikiem Legii. Z przodu naprawdę mają ogromny wybór. Nie zrobili wielu transferów, ale za to konkretne – dodał.

Promujmy wychowanków

Nieczęsto zdarza się, by król strzelców i najlepszy piłkarz Ekstraklasy, zostawał w niej na następny sezon. Tym razem Legia wygrała walkę nie tylko z zagranicznymi klubami, ale i z Lechem Poznań, który długo wydawał się faworytem do zatrudnienia Hiszpana.

Legia osłabiła Wisłę i przy okazji nie pozwoliła się wzmocnić Lechowi. Szczególnie, że Carlitos to już sprawdzony w Polsce napastnik. Tutaj wcale nie jest łatwo przebić się zawodnikom, którzy opierają swój styl na kreatywności, przebojowości, a nie na sile i wydolności. A on pokazał już, że potrafi grać w kontakcie, a oprócz tego być skutecznym – przypomniał Vrdoljak.

Jose Kante (P) (fot. PAP/Piotr Nowak)

Były kapitan Legii, nadal mieszkający w Polsce, ocenił też, które pozycje wymagają jeszcze ewentualnych wzmocnień. – Lewa obrona to pozycja, na której brakuje klasowych zawodników, nie tylko w Legii. Piłkarzy lewonożnych jest mniej, przez co każdy na początku marzy, żeby grać w ofensywie. Ciężko jest wychować albo znaleźć dobrego lewego obrońcę. Adam Hlousek gra cały czas, zostawia dużo zdrowia, ale zdecydowanie jest mu potrzebna konkurencja. Szczególnie w testowanym ustawieniu z trójką obrońców, gdzie będzie pełnić rolę wahadłowego i będzie jeszcze mocniej eksploatowany. Na pewno Legii jest potrzebny lewy obrońca.

Nie wiadomo też, co ze środkiem obrony. W każdym okienku mówi się, że odejść może Michał Pazdan. Jeśli do tego dojdzie, to przydałby się jeszcze jeden stoper. Ale nic na siłę. Są przecież Inaki Astiz i William Remy, z Zabrza wrócił Mateusz Wieteska, jest młody Mateusz Żyro – wymieniał Chorwat.

Legia powinna dalej stawiać na młodych, pokazali to Niezgoda i Sebastian Szymański. Jesienią szansę powinien dostać Żyro albo Mateusz Hołownia. Nigdy nie zarobi się na obcokrajowcu tyle, co na wychowanku, dlatego moim zdaniem powinni dalej promować młodych Polaków – podsumował.

Mundial 2018. Kolumbia – Anglia. Dariusz Szpakowski dał popis!

podobne informacje

Upadek Mączyńskiego. Z filaru na Euro do III-ligowych rezerw

Ricardo Sa Pinto jak szeryf. "Wszedł do Legii z drzwiami, jak do baru"

Legia Warszawa – Lech Poznań 1:0. Wyblakły hit dla Legii

Szlagier bez lidera. "Mamy lepszy obraz gry niż Legia"