tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Hiszpańskie media: prezentacja Ronaldo w Juventusie w sobotę

Media w Hiszpanii i Portugalii twierdzą, że prawdopodobne odejście Cristiano Ronaldo z Realu Madryt do Juventusu Turyn może przyćmić decydującą fazę piłkarskiego mundialu. Wskazują, że prezentacja Portugalczyka w barwach "Starej Damy" możliwa jest już w sobotę.
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Ronaldo w Juventusie? Już nikt temu nie zaprzecza

Hiszpańskie media odnotowują, że transfer Cristiano Ronaldo do Juventusu wszedł w swoją decydującą fazę, a przebywający na urlopie w Grecji piłkarz może się stawić w Turynie już w sobotę, aby zostać zaprezentowany włoskim kibicom.

Dziennik "Marca" wskazuje na intensyfikację rozmów między agentem piłkarza Jorge Mendesem, a władzami klubu. Gazeta informuje też o licznych połączeniach telefonicznych pomiędzy Ronaldo a prezesem Juventusu Turyn Andreą Agnellim.

Mundial 2018. Urugwaj – Portugalia: Ronaldo pomógł kontuzjowanemu Cavaniemu W opublikowanym w piątek przez madrycką gazetę tekście pt. "Juve idzie na poważnie po CR7" "Marca" twierdzi, że dla osób bliskich Portugalczykowi informacja o transferze do Turynu nie stanowi zaskoczenia, gdyż "negocjacje prowadzone były już od dłuższego czasu".

Z kolei stołeczny dziennik "As" wini prezesa Realu Madryt Florentino Pereza za bierność w sprawie odejścia Ronaldo. Hiszpańska gazeta określa włodarza "Królewskich" mianem odźwiernego, który "otworzył drzwi najlepszemu piłkarzowi Realu od czasu Alfredo di Stefano".

Z kolei portugalscy komentatorzy powołują się na źródła zbliżone do kibiców Juventusu, twierdząc, że prezentacja Ronaldo miałaby się odbyć na stadionie w Turynie w sobotę, 7 lipca, aby podkreślić dwie siódemki w dacie, nawiązujące do boiskowego numeru piłkarza.

Dziennik "A Bola" przypomina, że grający od 2009 r. w Realu Ronaldo nie zawsze miał dobre relacje z władzami madryckiego klubu oraz jego kibicami. Odnotowują też ostatnie problemy piłkarza z hiszpańskim fiskusem, z którym w czerwcu porozumiał się co do spłaty długu.

Mundial 2018. Iran – Portugalia: Cristiano Ronaldo należała się czerwona kartka? 9 czerwca dziennik "El Mundo" ujawnił, że Ronaldo zgodził się na zwrot 19 mln euro. W zamian hiszpański fiskus zobowiązał się zakończyć proces wytoczony piłkarzowi z powodu ukrywania przez gracza części zobowiązań podatkowych. CR7 był oskarżony o nie zapłacenie skarbówce 14,7 mln euro z tytułu swoich praw do wizerunku w latach 2011-2014.

Niektórzy dziennikarze i internauci oceniają możliwość zakontraktowania Ronaldo jako kolejną ekstrawagancję portugalskiego piłkarza. Wypominają mu źle wybraną datę na zmianę klubu, gdyż odbywa się właśnie piłkarski mundial, który wszedł w decydującą fazę. Twierdzą, że prezentacja w Juventusie Ronaldo byłaby równie "niefortunna", co ogłoszenie przez piłkarza rozbratu z "Królewskimi". Portugalczyk zrobił to bowiem kilka minut po zakończeniu finałowego meczu Ligi Mistrzów, który Real wygrał 26 maja na stadionie w Kijowie z Liverpoolem 3:1. Kapitan "Królewskich" Sergio Ramos zarzucił CR7, że wybrał zły moment do ujawnienia swoich zawodowych planów. Lizboński dziennik "Record" odnotował, że beneficjentem informacji o możliwym odejściu Ronaldo z Madrytu jest już Juventus. Gazeta przypomina, że wiadomość o ewentualnym transferze CR7 do Turynu sprawiła, że wartość włoskiego klubu na giełdzie zyskała w ostatnich godzinach 200 mln euro.

Mundial 2018. Portugalski fan z tatuażem Cristiano Ronaldo
Mundial 2018. Portugalia – Maroko 1:0: gol Cristiano Ronaldo
Mundial 2018. Portugalia – Maroko: festiwal kiksów. Ronaldo kopnął w chmury

podobne informacje

Taniej kupię, drożej sprzedam... Które kluby zarobiły najwięcej na transferach?

Wiemy, kto przejmie numer po Ronaldo. Hiszpanie nie mają wątpliwości

Zawiły świat transferów. Czego nie widać na pierwszy rzut oka?

Tak się bawi Ronaldo. "Skromny" napiwek Portugalczyka