tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ambitny plan Juventusu. Ogromne pieniądze za Ronaldo

W Turynie trwają przygotowania do "transferu stulecia". Juventus jest bliski pozyskania Cristiano Ronaldo z Realu Madryt, ale w Piemoncie wiedzą, że ściągnięcie Portugalczyka wymaga szerszego planu. Działacze szczególną wagę przykładają do efektów, jakie ruch wywrze na klubowych finansach.
Cristiano Ronaldo (fot. Getty Images)

Mundial 2018. Tomaszewski o wyborze trenera. "Chcę kogoś z zagranicy"

Pierwszą kwestią, z którą musi zmierzyć się klub z Turynu, są koszta samego transferu, które wyniosą 320 milionów euro – po 80 milionów na każdy z czterech sezonów, jakie Ronaldo ma spędzić w Juventusie. Składa się na to 100 milionów euro za sprowadzenie piłkarza (kwota może wzrosnąć, bo Real chce więcej) i 55 milionów euro wypłaty brutto (30 milionów netto). Tak ogromnych pieniędzy nie zarabia żaden z graczy Starej Damy. Dla porównania najwięcej inkasuje obecnie Gonzalo Higuain – 7,5 miliona euro netto rocznie.

Sprowadzenie Portugalczyka, według "El Mundo", będzie wiązać się ze sprzedażą kilku zawodników. Juventus czeka na ogłoszenie nowego trenera Chelsea, którym – według medialnych doniesień – ma zostać Maurizio Sarri. Włoch chciałby sprowadzić do Londynu Higuaina, Daniele Ruganiego i Alexa Sandro. Za tę trójkę klub z Piemontu może zainkasować od 120 do 150 milionów euro. Coraz częściej w Turynie wspomina się tez o sprzedaży Miralema Pjanicia. Tym zawodnikiem interesuje się między innymi FC Barcelona, a cena Bośniaka może wynieść nawet 100 milionów euro.

(fot. Getty Images) Ronaldo w Juventusie to nie tylko koszta, ale przede wszystkim wpływy, szczególnie z umów sponsorskich. Klub szuka nowych inwestorów, bo jak na razie na koszulkach zespołu widnieje logo firmy Jeep powiązanej z koncernem Fiat-Chrysler, który kontroluje rodzina Agnellich, a więc właścicieli klubu.

Familia też chciałaby skorzystać z wizerunku Portugalczyka. Niewykluczone, że Ronaldo zostanie twarzą nowego modelu Ferrari, a więc firmy samochodowej, która również należy do koncernu Fiata. W każdym razie temat napastnika pozytywnie wpłynął na notowania Juventusu i to dosłownie – akcje klubu na giełdzie skoczyły w ostatnim czasie o 27 procent, co w kapitalizacji oznacza około 150 milionów euro. W ten sposób rośnie wartość klubu, a to dopiero przedsmak tego, co ma nastąpić…

Czy Ronaldo robi dobrze, przechodząc do Juventusu?
Czy Ronaldo robi dobrze, przechodząc do Juventusu?
  • 68.8%Tak
  • 31.2%Nie
Mundial 2018, grupa B, Portugalia – Hiszpania (skrót)

podobne informacje

Jaka przyszłość Ronaldo? "Zobaczcie jego social media"

Młode gwiazdy w otoczeniu Ronaldo? Juventus chce kupić Kyliana Mbappe lub Marco Asensio

Cristiano Ronaldo weźmie ślub? Georgina Rodriguez powiedziała "tak"

Osobliwe zachcianki Cristiano Ronaldo. 30 tysięcy na alkohol...