tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Francuski gigant pokonany. Puchar im. Henryka Reymana dla Wisły

Przygotowujący się nowego sezonu ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków wywalczyli Puchar im. Henryka Reymana pokonując wicemistrzów Francji AS Monaco. O sukcesie Białej Gwiazdy zadecydował konkurs rzutów karnych wygrany 5:4. Po 90 minutach gry był remis 1:1.
PIŁKARZE WISŁY KRAKÓW (FOT. PAP/STANISŁAW ROZPĘDZIK)

To już oficjalne. Carlitos przeszedł z Wisły Kraków do Legii

Wisła prowadzenie objęła w 6. minucie, gdy po ładnej akcji i podaniu Patryka Małeckiego, bramkę z ostrego kąta zdobył Rafał Pietrzak. Goście wyrównali w 60. minucie, a Mateusza Lisa, strzałem głową, pokonał Wilson Isidor. Potem już żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki i o tym, kto wywalczy Puchar im. Henryka Reymana, byłego znakomitego piłkarza Wisły i reprezentacji Polski, zadecydował konkurs rzutów karnych.

Jedenastki dla Wisły wykorzystali: Zdenek Ondrasek, Dawid Kort, Rafał Boguski, Maciej Sadlok i Kacper Laskoś. W pierwszych czterech seriach bezbłędni byli także zawodnicy AS Monaco, ale w ostatniej Adama Diakhaby posłał piłkę nad poprzeczką, co przesądziło o wygranej podopiecznych Maciej Stolarczyka 5:4.

Trener Wisły dał szansę gry 21 piłkarzom. Z powodu kontuzji nie mogli wystąpić: Zoran Arsenic, Fran Velez, Tibor Halilovic, Matej Palcic oraz Jesus Imaz. Przez 90 minut przebywał na boisku testowany przez krakowski klub Adam Kokoszka. 31-letni obrońca to wychowanek Białej Gwiazdy, z którą w 2008 roku wywalczył tytuł mistrza Polski. Przez ostatnie trzy sezony był piłkarzem Śląska Wrocław.

Ostatnim sprawdzianem Wisły przed zaplanowanym na 21 lipca pierwszym spotkaniem ekstraklasy z Arką Gdynia będzie sparing ze słowackim MSK Zilina, który odbędzie się w przyszłą sobotę.

podobne informacje

Ekstraklasa: zmiany w Wiśle Kraków. Byli piłkarze w sztabie

Ekstraklasa: Wisła Kraków rozwiązała umowę z trenerem

Zwycięstwo Jagi. Puchary w Zabrzu i Białymstoku

Górnik bliżej podium. Okazałe zwycięstwo Wisły