tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Magiczny pokaz żużla" – media o zwycięstwie Janowskiego

Szwedzkie media oceniły zwycięstwo Macieja Janowskiego i trzecie miejsce Bartosza Zmarzlika w żużlowej Grand Prix Szwecji w Hallstavik jako "magiczny pokaz żużla" i "pokaz polskiej niemożliwej jazdy".
Maciej Janowski (L) (fot. PAP)

Grand Prix Szwecji pod dyktando Polaków

GP w Hallstavik dziennikarze poświęcili jednak stosunkowo mało miejsca, z racji ćwierćfinałowego meczu piłkarskich mistrzostw świata Szwecja - Anglia (0:2). Nieco więcej uwagi poświęciły zawodom lokalne media, które są zachwycone ich atmosferą i "pokazem polskich żużlowców".

"Janowski był tego wieczoru niesamowity. Najpierw w pierwszym biegu był ostatni i na koncie miał zero punktów. Później coś w niego wyraźnie wstąpiło i wygrał wszystkie kolejne biegi łącznie z finałem. To był pokaz pięknego żużla i teraz czekamy na dalszy ciąg w wykonaniu Polaka" - napisał dziennik "Norrtaelje Tidning".

Gazeta podkreśliła, że "Polak był nie do zatrzymania, ale również jego rodak Bartosz Zmarzlik przysporzył wiele emocji i pokazał klasę w drugim półfinale. Wygrał w sposób pokazowy wyjątkowo nerwowy, lecz też magiczny pojedynek z Emilem Sajfudtinowem".

Zdaniem agencji TT "Janowski pokazał piękno tego sportu i był nie do zatrzymania tego wieczoru".

Lokalny dziennik "Vimmerby Tidning" skomentował: "Cieszymy się bardzo z drugiego miejsca Fredrika Lindgrena, lecz to nasz człowiek z naszego klubu Dackarna wygrał i pokazał jak się jeździ. To było fantastyczne".

podobne informacje

Kwalifikacje w Grand Prix na żużlu. Trening zdecyduje o numerze startowym

Niesamowity wyczyn Taia Woffindena. Został mistrzem świata ze złamaną kością

Ambitna pogoń Zmarzlika. Polak ze srebrnym medalem mistrzostw świata na żużlu

Grand Prix na żużlu: Tai Woffinden walczy o trzeci tytuł w karierze. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski z szansami na podium