tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Magiczny pokaz żużla" – media o zwycięstwie Janowskiego

Szwedzkie media oceniły zwycięstwo Macieja Janowskiego i trzecie miejsce Bartosza Zmarzlika w żużlowej Grand Prix Szwecji w Hallstavik jako "magiczny pokaz żużla" i "pokaz polskiej niemożliwej jazdy".
Maciej Janowski (L) (fot. PAP)

Grand Prix Szwecji pod dyktando Polaków

GP w Hallstavik dziennikarze poświęcili jednak stosunkowo mało miejsca, z racji ćwierćfinałowego meczu piłkarskich mistrzostw świata Szwecja - Anglia (0:2). Nieco więcej uwagi poświęciły zawodom lokalne media, które są zachwycone ich atmosferą i "pokazem polskich żużlowców".

"Janowski był tego wieczoru niesamowity. Najpierw w pierwszym biegu był ostatni i na koncie miał zero punktów. Później coś w niego wyraźnie wstąpiło i wygrał wszystkie kolejne biegi łącznie z finałem. To był pokaz pięknego żużla i teraz czekamy na dalszy ciąg w wykonaniu Polaka" - napisał dziennik "Norrtaelje Tidning".

Gazeta podkreśliła, że "Polak był nie do zatrzymania, ale również jego rodak Bartosz Zmarzlik przysporzył wiele emocji i pokazał klasę w drugim półfinale. Wygrał w sposób pokazowy wyjątkowo nerwowy, lecz też magiczny pojedynek z Emilem Sajfudtinowem".

Zdaniem agencji TT "Janowski pokazał piękno tego sportu i był nie do zatrzymania tego wieczoru".

Lokalny dziennik "Vimmerby Tidning" skomentował: "Cieszymy się bardzo z drugiego miejsca Fredrika Lindgrena, lecz to nasz człowiek z naszego klubu Dackarna wygrał i pokazał jak się jeździ. To było fantastyczne".

podobne informacje

Niesamowity wyczyn Taia Woffindena. Został mistrzem świata ze złamaną kością

Ambitna pogoń Zmarzlika. Polak ze srebrnym medalem mistrzostw świata na żużlu

Grand Prix na żużlu: Tai Woffinden walczy o trzeci tytuł w karierze. Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski z szansami na podium

Czechy w żużlowym kalendarzu. Marketa zostaje w Grand Prix