tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Plaża Open: w Rybniku dzień tie-breaków i niespodzianek. Finały w TVP3, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej

Tylu niespodzianek i tie-breaków jednego dnia w turnieju siatkówki plażowej dawno nie było. Teoretycznie niżej rozstawione pary pokazały na Plaży Open w Rybniku, że potrafią grać równie dobrze, co faworyci, a spotkania były naprawdę wyczerpujące. Transmisja z finałów od 15:00 w TVP3, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
(fot. Kamil Pastusiak)

Z Rio do Rybnika. Monika Brzostek po 15 latach wraca do domu

Największą niespodzianką była para Bartosz Pietruczuk/Adrian Białecki, która bez przegranej awansowała do niedzielnego półfinału. Duet ograł odpowiednio zespoły Piotr Filipowicz/Rafał Faryna, Adam Parcej/Bartłomiej Dzikowicz (turniejowa "jedynka") i Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski. Drugimi półfinalistami zostali Adrian Sdebel i Dawid Ogórek. Oni z kolei ograli Kamila Radzikowskiego/Adriana Niewiadomskiego, Karola Szczepanika/Kamila Warzochę i Dariusza Tkaczuka/Tomasza Wierzbickiego.

Dość szybko odpadły z kolei tak mocne pary jak Bartłomiej Kiernoz/Jakub Zdybek (13. miejsce) oraz Michał Kądzioła/Bartłomiej Malec (9. pozycja). W niedzielnych ćwierćfinałach zmierzą się pary Parcej/Dzikowicz i Tkaczuk/Wierzbicki oraz Kujawski/Kaczorowski – Chiniewicz/Korycki.

– To był prawdziwy dzień tie-breaków. W Plaży Open chyba tylu nie mieliśmy – przyznał Marcin Strządała, dyrektor cyklu. I ma rację, bo tylko w sobotę, tylko w męskich zawodach było ich dziesięć. Gdy zsumujemy je z kobiecymi, łącznie jest ich aż 24 na 48 rozegranych meczów.

(fot. Kamil Pastusiak)

Szansę na miejsce w czwórce ma Monika Brzostek, która gra przed własną publicznością. Olimpijka z Rio ostatni raz występowała w swoim rodzinnym Rybniku aż 15 lat temu. – To było jeszcze za czasów młodziczki – wspominała. Teraz ma szansę nawet na medal w swoim mieście. Wspólnie ze swoją partnerką Anetą Kaczmarek zagrają w niedzielnym ćwierćfinale przeciwko zespołowi Aleksandra Zdon/Paulina Biranowska. W przypadku wygranej, awansują do fazy finałowej i powalczą o medale. W podobnej sytuacji są Agnieszka Wołoszyn/Izabela Zackiewicz, które dostały dziką kartę. Ich rywalkami w niedzielnym ćwierćfinale będą Sandra Szychowska/Magdalena Rapacz-Matras.

W półfinałach czekają już Agata Wawrzyńczyk/Magdalena Saad oraz Michalina Tokarska/Magdalena Szczytowicz. Dla drugiej z par będzie już teraz jest to najlepszy wynik w sezonie, a pierwsze triumfowały w ostatnich zawodach w Dąbrowie Górniczej.

Siatkówka plażowa, Plaża Open 2018 (Dąbrowa Górnicza)

podobne informacje

Plaża Open: znamy zwycięzców Pucharu Polski!

Plaża Open: finaliści Pucharu Polski w Białymstoku wyłonieni

Plaża Open: olimpijka z Rio najlepsza w Zamościu

Plaża Open w Zamościu: to będzie pasjonujący turniej