tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NBA: Kevin Durant zostaje w Warriors na dwa lata

Kevin Durant, który drugi raz z rzędu zdobył nagrodę dla najbardziej wartościowego koszykarza (MVP) finałów ligi NBA, podpisał nowy, dwuletni kontrakt z Golden State Warriors. Klub nie podał szczegółów, ale według lokalnych mediów w każdym sezonie otrzyma 30 mln dolarów.
KLAY THOMPSON I KEVIN DURANT (FOT. GETTY IMAGES)

NBA: mural na powitanie LeBrona Jamesa w Los Angeles Lakers

Wojownicy szósty raz w historii, a trzeci w ciągu czterech ostatnich lat, zdobyli mistrzostwo ligi NBA. W finale play off pokonali Cleveland Cavaliers 4-0.

Durant, który 30. urodziny obchodzić będzie we wrześniu, notował średnio w serii finałowej 28,8 pkt, a na nieprawdopodobnym poziomie zagrał w trzecim spotkaniu. Zdobył 43 pkt. W czerwcu ogłosił, że zamierza zakończyć karierę za pięć sezonów, gdy będzie miał 35 lat. Z takim numerem na koszulce gra w zespole Golden State Warriors.

W ciągu dwóch lat spędzonych w Warriors miał średnio 25,7 pkt, 7,5 zbiórki i 5,1 asyst. Wcześniej był gwiazdą Oklahoma City Thunder. Do NBA trafił w 2007 roku, wybrany z drugim numerem w drafcie przez Seattle SuperSonics. Klub zmienił właściciela i został przeniesiony do Oklahoma City.

W 2008 roku został uznany najlepszym debiutantem, a od 2010 roku nieprzerwanie jest wybierany do Meczu Gwiazd. W 2012 roku dotarł z Thunder do finału, w którym jednak jego zespół uległ Miami Heat 1-4.

Marcin Gortat: czuję sie tak, jakbym na nowo został powołany do NBA

podobne informacje

NBA: Golden State Warriors znów na czele konferencji

Hej, hej, ruszyła NBA! Boston Celtics i Golden State Warriors wygrali mecze otwarcia

NBA: Durant zamierza zakończyć karierę... za pięć lat

Kosmiczny mecz Duranta. Tytuł blisko Warriors