tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

LM: Cork City pierwszą przeszkodą Legii

Piłkarski mistrz Polski Legia Warszawa rozpoczyna walkę o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Najpierw rywalem podopiecznych trenera Deana Klafuricia będzie irlandzki Cork City. Pierwszy mecz we wtorek o 20.45, rewanż w Warszawie tydzień później o 21. Transmisja rewanżu w TVP 1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Przedmeczowe studio już od 18.45.
Piłkarze Legii Warszawa (fot. PAP/Piotr Nowak)

Legia Warszawa – Cork City w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

Aby awansować do fazy grupowej Champions League, Legia musi wyeliminować tego rywala i trzech innych. W razie zwycięstwa w dwumeczu nad Cork City mistrz Polski zagra w drugiej rundzie ze Spartakiem Trnawa lub HSK Zrinjski Mostar.

Obowiązujące od tego sezonu zmiany w formule LM są korzystne dla zespołów najsilniejszych lig, natomiast pozostałym skomplikowały walkę o awans. Przewidziano dla nich mniej miejsc w fazie grupowej, dlatego Legia musi wziąć w czterech rundach eliminacji, a nie w trzech, jak bywało dotychczas.

Dean Klafurić (fot. PAP/Piotr Nowak) Oczywiście, że ambicją Legii jest udział w europejskich pucharach. Postaramy się awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale gra w Lidze Europejskiej też byłaby dla nas dobra – ocenił na konferencji prasowej w Irlandii trener Dean Klafurić.

W kadrze Legii na wtorkowe spotkanie zabrakło pozyskanego w zeszłym tygodniu z Wisły Kraków króla strzelców poprzedniego sezonu ekstraklasy Hiszpana Carlitosa, Serba Miroslava Radovicia, Chorwata Eduardo oraz uczestników mistrzostw świata Michała Pazdana i Artura Jędrzejczyka, którzy dopiero za kilka dni wrócą z urlopu. Z kolei Jarosław Niezgoda, u którego wykryto kłopoty natury kardiologicznej, jest już po zabiegu i wróci do treningów za około dwa miesiące.

Mecz w Cork rozpocznie się 45 minut po pierwszym gwizdku półfinałowego spotkania mistrzostw świata w Rosji, w którym Francja zmierzy się z Belgią.

podobne informacje

Skromne zwycięstwo Legii Warszawa. Bohaterem Artur Jędrzejczyk

Lotto Ekstraklasa: Lech, Lechia czy Legia? Starcie na argumenty

Tęsknota za Nemanją Nikoliciem. Legia Warszawa szuka armat

Legia Warszawa. Iuri Medeiros, czyli potencjał nie z tej ligi