tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Siatkówka plażowa w w wyjątkowej scenerii. Plaża Open w Manufakturze

To będzie już trzeci przystanek cyklu Plaża Open 2018. Tym razem zawitamy do łódzkiej Manufaktury, gdzie najlepsze siatkarki i siatkarze zmierzą się w ramach eliminacji mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.
(fot. Plaża Open)

WT w siatkówce plażowej: Amerykanki i Ukraińcy najlepsi w Porecu

Plaża Open to największy cykl turniejów siatkówki plażowej w kraju. W tym sezonie gościliśmy już w Dąbrowie Górniczej i Rybniku, a oba turnieje były chwalone zarówno przez zawodników, jak i delegatów Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Szczególnie pasjonujące były zawody w Rybniku, gdzie mieliśmy aż 29 tie-breaków – mówi Marcin Strządała, dyrektor cyklu. – W obu lokalizacjach dopisała publiczność, na co liczymy również w Manufakturze, gdzie zawsze kibice wręcz nie mieścili się na ustawionej przez nas trybunie.

Do łódzkiego turnieju zgłosiło się 48 męskich (pula nagród 9600 złotych) i 26 żeńskich (7600 zł) duetów. Wśród kobiet nie zabraknie m.in. pary Agata Wawrzyńczyk/Magdalena Saad, która jest bardzo związana z Łodzią. Pierwsza z siatkarek w ubiegłym sezonie wywalczyła wicemistrzostwo Polski z ŁKS Commercecon, a druga to rodowita łodzianka. Na liście startowej są też m.in. olimpijka z Rio Monika Brzostek, która zagra z Anetą Kaczmarek, doświadczone Michalina Tokarska/Magdalena Szczytowicz. Na piach wybiegnie również doskonale znana w Łodzi Agnieszka Wołoszyn, a jej partnerką będzie Izabela Zackiewicz.

Ciekawie będzie również w turnieju męskim. Przyjadą aktualnie najlepsze pary grające w Polsce, czyli Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak, Marcin Ociepski/Jarosław Lech, doskonale prezentujący się w tym sezonie Martin Chiniewicz/Michał Korycki, znany łódzkiej publiczności Michał Kądzioła z Bartłomiejem Malcem czy litewska para Patrikas Stankevičius/Matas Navickas, która otrzymała dziką kartę. Nie zabraknie również graczy halowych znanych z PlusLigi: Bartosza Mariańskiego, Mateusza Zarankiewicza czy Jana Firleja.

Plaża Open to nie tylko emocje siatkarskie, ale również wiele atrakcji pozasportowych. W Manufakturze zagramy w Volleybalon czy dziką bombę. Na piątkowych finałach, które będą na żywo transmitowane przez TVP3, kibicom ubranych w biało-czerwone barwy rozdamy okolicznościowe koszulki Niepodległej.

Plaża Open - Białystok: Saad/Błasiak - Zdon/Biranowska (finał)
Siatkówka plażowa, Plaża Open w Rybniku, finał: Saad/Wawrzyńczyk – Tokarska/Szczytowicz
Siatkówka plażowa, Plaża Open w Rybniku, finał: Chiniewicz/Korycki – Parcej/Dzikowicz
Plaża Open - Białystok: Brrożyniak/Janiak – Parcej/Dzikowicz (finał)