tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rzucona rękawica

Anita rzuciła Konradowi pod nogi rękawicę. Nawet nie kłodę, tylko starą rękawicę. Niestety, była to rękawica Kamili Skolimowskiej. W przeddzień Jej memoriału.

Rzucona rękawica

Anita rzuciła Konradowi pod nogi rękawicę. Nawet nie kłodę, tylko starą rękawicę. Niestety, była to rękawica Kamili Skolimowskiej. W przeddzień Jej memoriału.
Anita Włodarczyk (fot. Getty Images)

Włodarczyk i Bukowieckiego nie znam. Widywałem ich tylko w telewizji i do tej pory podziwiałem. Teraz mam kłopot. Moi mistrzowie zachowali się bowiem ostatnio jak dzieci w piaskownicy. Konrad popsuł babkę robiąc zdjęcie, a Anita zabrała mu w rewanżu wiaderko. Mówi teraz o tym kraj, bo na znak protestu, Anita nie weszła do koła.

Kółko graniaste,
Czworokanciaste,
Kółko nam się połamało,
Cztery grosze kosztowało,
A my wszyscy bęc!

Więcej powagi mistrzowie, bo między plebiscytami na najbardziej popularnego sportowca kraju też trzeba się zachować. Nawet byle jak, ale zachować. Kibice bowiem kupują bilety i patrzą. Nie tylko na ręce i kule. Nie ma dla nich znaczenia, czy na uwięzi, czy nie. Liczy się też klasa człowieka, nie tylko sportowca.

Kiedyś, w klasie maturalnej, wzburzona wychowawczyni, po serii głupich dowcipów kolegi, nie wytrzymała nerwowo i wykrzyczała:
– Walencik, albo ja w tej szkole, albo ty!

Na co kumpel odpowiedział przytomnie:
– To raczej ja, pani profesor…

Nie został wyrzucony ze szkoły. Zdał maturę, skończył nawet studia. Długo był pracownikiem kulturalno-oświatowym w miasteczku. Bez poczucia humoru trudno o kulturę na wysokim poziomie…

Jerzy Chromik

najnowsze opinie

Marcin Żewłakow Kontuzja jest tylko kaprysem Lewandowskiego?

Sebastian Mila Portugalczycy nie dadzą nam taryfy ulgowej

Sebastian Szczęsny Obawiam się o Maćka Kota. Oby się nie zagotował

Włodzimierz Szaranowicz Mistyka, dramaturgia... i Kamil, który bierze dzieło w swoje ręce