Wimbledon: pewne zwycięstwo Świątek. Polka w 1/8 finału

Iga Świątek pewnie pokonała reprezentantkę Szwajcarii – Simonę Walter 6:1, 7:6(7-2) i awansowała do 1/8 finału juniorskiego Wimbledonu. W nim zmierzy się z Clarą Burel.
Iga Świątek (fot. Getty Images)

Wimbledon: Djoković bez kłopotu w ćwierćfinale

Polka mecz rozpoczęła w wymarzonym stylu. W pierwszym gemie nie przegrała choćby jednej piłki, a w drugim natychmiast przełamała rywalkę. Pomimo że późniejsze partie gry nie przebiegały już tak szybko, a Walter momentami pokazywała się z dobrej strony, Świątek pewnie wygrywała gemy serwisowe, a do tego jeszcze raz potrafiła doprowadzić do przełamania. Dzięki temu już po 31 minutach wygrała 6:1.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Obie tenisistki pewnie wygrywały przy swoich serwisach i w dwunastu kolejnych partiach nie doszło do przełamania. O rozstrzygnięciu zadecydował zatem tie-break. W nim lepsza okazała się Polka. Świątek wygrała 7-2, kończąc w ten sposób mecz.

Świątek awansowała zatem do 1/8 finału juniorskiego Wimbledonu. Na tym etapie zmierzy się z reprezentantką Francji Clarą Burel – finalistką tegorocznego juniorskiego Australian Open. Polka jednak nie powinna obawiać się tego spotkania. Z Francuzką w tym sezonie wygrała już w 1/8 finału juniorskiego French Open. Ponadto nasza rodaczka świetnie czuje się na kortach Wimbledonu. O tym świadczyć może nie tylko zwycięstwo z Walter, ale przede wszystkim pokonanie w pierwszej rundzie najwyżej rozstawionej Amerykanki Whitney Osuigwe.

Hubert Hurkacz: to jeszcze nie jest moja życiowa forma
Lob za lob. Radwańska przegrała emocjonującą wymianę
Łukasz Kubot przed Wimbledonem: presja związana z obroną tytułu wkrótce się pojawi