tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rajdowe MŚ: Kajetanowicz wystartuje w Niemczech

Trzykrotny mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz w drugim tegorocznym starcie w samochodowych mistrzostwach świata wystąpi w Rajdzie Niemiec, dziewiątej rundzie cyklu, która zostanie rozegrana w dniach 16-19 sierpnia – poinformował zespół Polaka.
Kajetan Kajetanowicz (fot. Getty)

Rajdowe MP: Jakub Brzeziński. Wygrał na Śląsku

Kajetanowicz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem (Ford Fiesta R5) mają w tym sezonie zaplanowane starty w co najmniej czterech rundach mistrzostw świata w WRC2.

– Po Rajdzie Sardynii wiemy o swoich mocnych stronach, ale też z pokorą patrzymy w przyszłość, świadomi braku doświadczenia. Naszym drugim startem w sezonie będzie Rajd Niemiec, z wąskimi i szybkimi próbami wytyczonymi w bardzo ciekawych krajobrazach winnic, gór i poligonów – oświadczył Kajetanowicz.

Jak przyznał, docierały do niego głosy kibiców, którzy mówili, że chcą go oglądać w Niemczech, bo jest runda MŚ najmniej oddalona od Polski.

– Dlatego też tym bardziej cieszę się, że mogę im zakomunikować nasz start już teraz. Dla zespołu Lotos Rally Team cel się nie zmienia - pamiętamy, że w każdym z tegorocznych rajdów jesteśmy "świeżakami". Mimo tego zgodnie z obietnicą, ale też i ambicją, na pewno damy z siebie wszystko – dodał.

Organizator tegorocznej edycji rajdu Niemiec przygotował trzy trudne etapy. Kierowcy będą walczyć na 18 odcinkach specjalnych na drogach regionu Nadrenia-Palatynat. W programie jest oczywiście słynny odcinek "Panzerplatte" o długości ponad 38 kilometrów, wytyczony na poligonie niemieckich sił pancernych.

Przy trasie tej próby umieszczone są tzw. hinkelsteiny. Te betonowe bloki, o szerokości jednego metra, wytyczają trasę czołgom i mają zapobiegać ich zsuwaniu się podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych. "Spotkanie" z taką przeszkodą samochodu rajdowego z zasady kończy udział załogi w imprezie.

Kajetan Kajetanowicz: serce do walki będzie nas popychać do przodu

podobne informacje

Kryterium Karowa: Kajetanowicz ponownie najszybszy

Barbórka znów dla Kajetana Kajetanowicza. Szósty triumf z rzędu

Rajdowe MŚ: ścisk w czołówce w Katalonii

Rajdowe MŚ: dwie polskie załogi pojadą w Katalonii