tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Rogue awansuje do Challenger Stage FACEIT Major 2018

Przedostatni dzień Americas Minor za nami. Drużyna Rogue zapewniła sobie awans do Challenger Stage, a NRG Esports pożegnało się rozgrywkami w Londynie. W grze pozostały już tylko dwie drużyny.
CadiaN (fot. DreamHack)

Pierwsze spotkanie to starcie zwycięzców półfinałów, czyli Rogue oraz, ku zaskoczeniu wielu fanów, compLexity. Faworyt był jednak tylko jeden. Zacznijmy od początku. Mecz rozpoczął się o 18:20, od Mirage, wybranej przez compLexity. Widać było, że gospodarze dobrze przygotowali się do tej mapy, ponieważ do jej rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Hiko i spółka nie dali jednak szans rywalom i dopisali pierwsze oczko na koncie. Drugą mapą był Dust2, czyli pick Rogue. Po wyrównanej połówce (8-7), Spencer "Hiko" Martin dał o sobie znać i poprowadził swoich kolegów do awansu na Majora, zamykając wynik przy stanie 16-11. Wspomniany wcześniej bohater mapy, likwidował wrogów 30 razy ginąc przy tym zaledwie 8 razy.

W drugim meczu, o "być albo nie być", zmierzyły sie ekipy NRG Esports oraz eUnited. Przegrani odpadają, wygrani zagrają o slota na Majorze z compLexity. Bardziej faworyzowaną drużyną było NRG, które potwierdziło ten fakt, wygrywając, lecz z lekkimi problemami Nuke 16-13. Chwilę później gracze przenieśli się na mapę eUnited, którą było Inferno. Po wyrównanej pierwszej połowie, dała znać o sobie szczelna i skuteczna obrona eUnited, która dała im zwycięstwo na tej mapie wynikiem 11-16. Decydujący Dust2 był najbardziej jednostronną mapą tej serii. eUnited zdominowało to starcie 5-16 i wyeliminowało NRG z turnieju w Londynie.

W kolejnym, ostatnim już dniu tego etapu kwalifikacji, zobaczymy starcie o slota w Challenger Stage pomiędzy compLexity a eUnited. Rozpocznie się ono o 19:15. Na zwycięzcę tej konfrontacji, czeka już ekipa Rogue. Będzie to spotkanie decydujące o końcowej klasyfikacji i podziale puli nagród. Innymi słowy, wielki finał, którego początek został zaplanowany na godzinę 22:30.