tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Włodarczyk nie wystąpi w Memoriale Skolimowskiej. "Nie zmienię decyzji"

Anita Włodarczyk nie wystąpi w sierpniowym Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie. "To była bardzo trudna decyzja" – przyznała mistrzyni olimpijska w rzucie młotem.
Anita Włodarczyk (fot. Getty)

Włodarczyk nie wystartowała przez... zdjęcie z Instagrama?! "Dziwi, że olewa kibiców"

Trzykrotna mistrzyni świata i rekordzistka globu we wtorek oficjalnie potwierdziła, że zabraknie jej podczas zawodów upamiętniających złotą medalistkę igrzysk olimpijskich w Sydney.

"Podjęcie takiej decyzji było dla mnie bardzo trudne. Kamila zostanie na zawsze w moim sercu. Żadne formy nacisku, perswazji, a nawet prób szantażu nie będą miały wpływu. Nie zmienię mojej decyzji" – napisała lekkoatletka na Facebooku.

Włodarczyk nie podała jednak powodu absencji. W niedzielę zrezygnowała także z występu na Festiwalu Rzutów w Cetniewie. 32-latka nie chciała startować w jednych zawodach z Konradem Bukowieckim.

Halowy mistrz Europy z Belgradu w pchnięciu kulą kilka dni przed zawodami opublikował na Instagramie zdjęcie z plakatem imprezy, na którym obok jego własnej postaci, znalazły się fotografie dyskobola Piotra Małachowskiego, młociarza Pawła Fajda i Włodarczyk. Na wizerunku sportsmenki Bukowiecki umieścił jednak napis, zapraszający do Cetniewa. Włodarczyk poczuła się urażona i zrezygnowała ze startu.

(fot. Facebook)
Mityng w Cetniewie: najlepsza próba Pawła Fajdka
Mityng w Cetniewie: rekord życiowy Pauliny Guby

podobne informacje

#Sportowiec100lecia TVP Sport. Oto najlepsza 10!

"Złote Kolce" rozdane. Sezon należał do młociarzy

Najlepsi z najlepszych. Wybierz polskiego lekkoatletę roku

Anita Włodarczyk nominowana przez IAAF do tytułu lekkoatletki roku