tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polacy z Let's Do It awansują na DOTA Summit 9

Organizacja Team Kinguin ma czego żałować. Jej byli zawodnicy dywizji Dota 2, po wyczerpujących kwalifikacjach, wywalczyli slota na dziewiątej edycji turnieju DOTA Summit w Stanach Zjednoczonych.
ex-Team Kinguin (fot. Team Kinguin)

Kacor i spółka po paśmie niepowodzeń, a głównie po nieudanych kwalifikacjach do The International 8, rozważali zakończenie wspólnej gry. Lecz ten dzień może być dla nich przełomowy. Od godziny 14:00 do 23:30, blisko 10 godzin zajęło wyszarpanie biletu do USA zawodnikom Let's Do It. Wszystko zaczęło się od pojedynku w finale drabinki przegranych, przeciwko Alliance, który zwyciężyli 2:0. Jak się potem okazało to była tylko rozgrzewka.

W meczu finałowym, rozgrywanym w systemie bo5, musieli zmierzyć się z przeciwnikiem, z którym już raz przegrali w tych kwalifikacjach. Ich oponentem była drużyna Wind and Rain. Polacy rozpoczęli to spotkanie rewelacyjnie. Wygrali dwie pierwsze mapy i do pełni szczęścia brakowało im już tylko jednej zwycięskiej rundy. Niestety, coś się zacięło w polskich szeregach i przegrali oni dwie kolejne. Ostatnia, decydująca mapa nie rozpoczęła się zbyt optymistycznie, lecz drużyna LDI powróciła do tego meczu i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę!

Let's Do It pojawi się w Los Angeles w dniach od 25 do 29 lipca i będzie rywalizować z takimi potęgami jak Fnatic, Evil Geniuses, VGJ. Storm, Optic Gaming oraz Pain Gaming. Warto zauważyć, że wszystkie drużyny, oprócz LDI, pojawią się na The International 8.