tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Drugiego takiego nie będzie". Media o transferze Ronaldo

Półfinał mistrzostw świata rozgrywany między Francją a Belgią przyćmił nieco transfer Cristiano Ronaldo. Portugalczyk i tak skradł jednak okładki włoskich i hiszpańskich gazet po przenosinach do Juventusu.
(fot. El Mundo Deportivo, Marca)

Oficjalnie: Cristiano Ronaldo zawodnikiem Juventusu

W Hiszpanii czuć zapach zmian. Dzienniki sportowe oddają hołd Portugalczykowi, ale przyznają, że życie z nim nie zawsze było proste. W tle pojawiają się już dyskusje, kto może zastąpić Ronaldo w Madrycie.

(fot. Marca)

Ciepło napastnika żegna "Marca". "Nie będzie takiego drugiego", czytamy na okładce środowego wydania pisma. "Odchodzi Cristiano, legenda od 451 goli", podkreślają dziennikarze. Graficy gazety przygotowali ilustrację przedstawiającą wszystkie bramki zdobyte przez Portugalczyka i rywali przeciwko którym trafiał do siatki.

(fot. AS)

Słodko-gorzko transfer Ronaldo do Juventusu przyjął drugi największy dziennik sportowy z Madrytu "As". "Ciao, Cristiano. Było miło, dopóki to trwało". Co ciekawe, zdjęcie użyte na okładce pisma nie przedstawia Portugalczyka na boisku – ani w koszulce Juve, ani Realu.

(fot. El Mundo Deportivo)

Ronaldo żegna również Katalonia. Tamtejsze "El Mundo Deportivo" pseudonim zawodnika, czyli "CR7", czyta już po włosku. "CR Sette", a więc "CR Siedem", widzimy na okładce gazety. Podkreślono warunki transferu – 112 milionów euro i czteroletni kontrakt napastnika ze Starą Damą. Według dziennikarzy Florentino Perez ma już zajmować się transferem następcy Portugalczyka, czyli Neymara.

(fot. Corriere dello Sport)

We Włoszech trwa feta – transfer Ronaldo oznacza korzyści nie tylko dla Juventusu, ale i całej Serie A. "Fiat Lux", czytamy na okładce "Corriere dello Sport". Dziennikarze przypominają w ten sposób, że ściągnięcie Portugalczyka do Turynu sfinansowali właściciele Starej Damy, czyli rodzina Agnellich, w której posiadaniu jest także koncern Fiata.

(fot. Tuttosport)

W podobnym guście wykonano okładkę "Tuttosport", gdzie zawodnika przedstawiono już w barwach Juventusu. "Stało się, Ronaldo jednym z biało-czarnych", podkreśla gazeta. Oba włoskie pisma podały inną kwotę transferu od Hiszpanów – według "Corriere dello Sport" napastnik trafił na Półwysep Apeniński za 117 milionów euro, z kolei "Tuttosport" twierdzi, że za 105 milionów.

Mundial 2018. One man show. Hat-trick Cristiano Ronaldo
Mundial 2018. Portugalia – Maroko 1:0: gol Cristiano Ronaldo
Mundial 2018. Iran – Portugalia: bramkarz Iranu broni karnego Ronaldo

podobne informacje

Złoty But: zmiana lidera, Piątek na czele grupy pościgowej

"Atakuje każdą piłkę". Krzysztof Piątek skuteczniejszy od Cristiano Ronaldo

"Messi przyspieszył święta". Argentyńczyk goni Cristiano Ronaldo

Historyczna bramka Ronaldo. 5000 goli Juventusu [wideo]