tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Robert Skolimowski: Anita zrezygnuje też ze startów w ME?

Dwukrotna mistrzyni olimpijska poinformowała kibiców, że nie weźmie udziału w Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Powodem jest przede wszystkim sprzeczka z Konradem Bukowieckim. Na jednym z portali społecznościowych kulomiot na wizerunku sportsmenki umieścił napis, zapraszając na zawody w Cetniewie. – Jestem zdziwiony, że sprawy prywatne, w tym kłótnie z innymi zawodnikami, mają większe znaczenie niż sprawy sportowe. Ciekawe czy Anita zrezygnuje również ze startów w mistrzostwach Polski i mistrzostwach Europy – stwierdził Robert Skolimowski w rozmowie ze SPORT.TVP.PL.
Anita Włodarczyk (fot. Getty Images)

Włodarczyk nie wystąpi w Memoriale Skolimowskiej. "Nie zmienię decyzji"

Filip Kołodziejski: – Rezygnacja Anity Włodarczyk ze startu w Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie to cios dla fundacji?
Robert Skolimowski (były polski sztangista, prezes Fundacji Kamili Skolimowskiej): – Mamy do czynienia z poważną sprawą. Nie jest to jednak sytuacja, przez którą odwołamy memoriał. Tak samo sprawa wyglądała podczas Festiwalu Rzutów w Cetniewie. Anita dzień przed przekazała, że nie wystąpi, a impreza się odbyła. Kibice obejrzeli rekordy. Startowali świetni zawodnicy. "Widzimisię" jednego sportowca? Nie dostosujemy się. Włodarczyk można porównać do Bolta. Kiedy Jamajczyk przekazywał, że fani nie zobaczą go na starcie, organizatorzy mieli problem, ale zawody przeprowadzono. W tym przypadku będzie podobnie.

– Włodarczyk przekazała, że nikt nie przekonana jej do zmiany decyzji.
– Jestem zdziwiony, że sprawy prywatne mają większe znaczenie niż te sportowe. W konflikcie Anity z Konradem Bukowieckim nie jesteśmy stroną, a dostaliśmy obuchem.

– Rozczarowani są przede wszystkim kibice.
– To lekceważenie ludzi, którzy pośrednio przekazują pieniądze na przygotowania mistrzów. Ministerstwo otrzymuje środki między innymi od fanów. Potem przekazuje się je zawodnikom, przygotowującym się do mistrzostw Europy czy igrzysk olimpijskich. Kibice w zamian chcieliby obejrzeć w akcji mistrzynię, dobrze przygotowaną do zawodów. Wielu odczułoby satysfakcję. Tak się jednak nie stanie.

– Włodarczyk podkreśla, że zawody upamiętniające Kamilę Skolimowską są dla niej jednymi z najważniejszych w trakcie sezonu.
– Nie rozumiem, dlaczego mówi, że to honor i zaszczyt startować w takich zawodach. Przecież na kilkanaście dni przed rozpoczęciem zmagań poinformowała, że nie weźmie w nich udziału. Lepiej mniej mówić i więcej robić.

Anita Włodarczyk (fot. Getty Images)

– Mistrzyni olimpijska brała już udział w kilku sprzeczkach.
– Dokładnie. Kolejny raz Anita postępuje w podobny sposób. Fundacja nie jest niczemu winna. Nikt nie nastąpił komuś na odcisk, by pojawiały się problemy. Włodarczyk się pogniewała. Nie znam dokładnego powodu. Jeśli zawodnicy się nie lubią, powinni rozstrzygać te kwestie między sobą i nie wciągać w to innych osób. Nie chcemy być kozłem ofiarnym.

– Jak mogą wyglądać kolejne tygodnie?
– Jeśli Anita nie lubi Konrada nie powinna startować na mistrzostwach Polski, na mistrzostwach Europy i innych imprezach, na których pojawi się kulomiot. Ciekawe czy jest w stanie złożyć taką deklarację.

– Fundacja przewiduje "plan B"?
– Nie zrobimy niczego na siłę. Zaproszenie dla Anity jest cały czas aktualne. Menadżer jeszcze się z nią skontaktuje. Nawet jeśli zgłosi się do fundacji na dzień przed zawodami przyjemy zgłoszenie. Na memoriałach zawsze panowała dobra atmosfera. Zapraszaliśmy najlepszych lekkoatletów z kraju i świata. Nie zaprzepaścimy tego. Nie boimy się o oglądalność. Kibice nie narzekają na wyniki osiągane przez sportowców. Jeśli będzie potrzeba, zaprosimy dodatkowych zawodników, którzy upamiętnią osiągnięcia Kamili.

***
Sytuacji nie chciał komentować Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. – To sprawa zawodników. Związek nie może nic na to poradzić. Anita prowadzi karierę w taki sposób. Trzeba uszanować decyzję – stwierdził.

Anita Włodarczyk: stadion w Chorzowie przypomina mi mój ulubiony

najpopularniejsze

Ostatnie szlify gwiazd. Nadal, Djoković i Federer trenują przed Australian Open

Tomasz Majewski, wiceprezes PZLA: ważne występy dopiero w czerwcu

Maciej Stolarczyk: Kuba Błaszczykowski dał nam nowe tchnienie

Policja w siedzibie Wisły. Przeszukano mieszkanie byłej prezes

Paweł Brożek: jestem optymistą, ale usłyszeliśmy już sporo obietnic