tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

AGO i Virtus.pro na DreamHack Open Valencia

Już 12 lipca rozpocznie się kolejny turniej z serii DreamHack Open. W Walencji zobaczymy 8 drużyn, które powalczą o lwią część z puli nagród wynoszącej 100 tysięcy dolarów. Wśród uczestników zobaczymy AGO Esports i Virtus.pro.
AGO Esports (fot. Facebook/AGO Esports)

Olofmeister wraca do składu FaZe na ELEAGUE Premier

Przed nami DreamHack Open Valencia 2018. Są to pierwsze po StarSeries i-League Season 5 zawody, na których zobaczymy dwie najlepsze polskie formacje: AGO Esports i Virtus.pro. W ostatniej potyczce Jastrzębie okazały się lepsze od "Złotej Piątki". Filip "NEO" Kubski i spółka na turniej polecą w osłabieniu, ponieważ Janusz "Snax" Pogorzelski został zakontraktowany niedawno przez mousesports, a jego miejsce tymczasowo zajmie Piotr "morelz" Taterka.

AGO też nie ma za sobą udanych występów w ostatnim czasie. Porażka z tomorrow.gg w finale Polskiej Ligi Esportowej była prawdziwym ciosem dla drużyny, która pretenduje do miana najlepszej w kraju. Sami zawodnicy donosili już, że w ostatnim czasie mają problemy wewnątrz zespołu i próbują sobie z tym poradzić.

W fazie grupowej nie zobaczymy jednak polskiego derby, ponieważ AGO trafiło do grupy A, a Virtusi zostali przydzieleni do grupy B. Jest jednak szansa, że obie ekipy spotkają się w play-offach, ale najpierw oczywiście muszą do nich awansować. Swój pierwszy mecz Jastrzębie rozegrają 12 lipca o 15:00 z Heroic. Virtus.pro zmierzy się Fragsters o 16:30.

Grupy turnieju CS:GO DreamHack Open Walencja:

GRUPA A:
North
Heroic
AGO Esports
GIANTS

GRUPA B:
G2 Esports
Virtus.Pro
Fragsters
Luminosity