Wimbledon Juniors, Girls 2018
1/8 finału
Court 14, All England Club

Wimbledon: pewne zwycięstwo Świątek. Polka w ćwierćfinale

Iga Świątek bardzo pewnie wygrała kolejne spotkanie juniorskiego Wimbledonu. Pokonując Clarę Burel 6:1, 6:2, Polka wywalczyła awans do ćwierćfinału, w którym zagra z Brytyjką Emmą Raducanu.
Iga Świątek (fot. Getty Images)

Iga Świątek w drodze na szczyt. "Wujek Nadala się mną interesował"

Od początku wielkoszlemowego turnieju Świątek radzi sobie kapitalnie. W pierwszej rundzie zdołała wyeliminować rozstawioną z "jedynką" Amerykankę Whitney Osuigwe, a w drugiej bez problemu – w dwóch setach – pokonała szwajcarkę Simonę Walter.

Kolejny mecz również ułożył się po myśli Polki. W trzeciej rundzie Świątek zmierzyła się z Francuzką Clarą Burel i… od pierwszych piłek dominowała. Szybko przełamała rywalkę dwa razy z rzędu, a tak wypracowanej przewagi nie zmarnowała. Pierwszego seta zakończyła już po 23 minutach, wygrywając 6:1.

Druga partia była tylko nieco bardziej emocjonująca. Burel rozpoczęła go od… dwukrotnej porażki przy własnym serwisie. I choć później ona także zdołała przełamać Świątek, a w ostatnich gemach pokazała się z dobrej strony, przegrała 2:6.

Kolejne zwycięstwo zapewniło Świątek awans do ćwierćfinału. W nim zmierzy się z Emmą Raducanu. 15-letnia Brytyjka od początku sezonu spisuje się znakomicie. Przegrała tylko jedno z 24 rozegranych spotkań, a na juniorskim Wimbledonie nie oddała choćby seta.

Precyzja przy siatce. Radwańska nagrodzona brawami
Hubert Hurkacz: to jeszcze nie jest moja życiowa forma
Lob za lob. Radwańska przegrała emocjonującą wymianę
Łukasz Kubot przed Wimbledonem: presja związana z obroną tytułu wkrótce się pojawi