tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Uzi przerywa profesjonalną grę

Zawodnik Royal Never Give Up, Jian "Uzi" Zi-Hao, zmuszony jest tymczasowo odpuścić sobie występy w chińskiej lidze. Przerwa spowodowana jest problemami zdrowotnymi zawodnika dolnej alei.
Jian "Uzi" Zi-Hao (fot. Flickr)

AGO i Virtus.pro na DreamHack Open Valencia

Zwycięzcy tegorocznej edycji Mid-Season Invitational stanęli przed sporym problemem: strzelec Jian "Uzi" Zi-Hao nie będzie mógł zagrać w nadchodzących meczach letniego sezonu LPL. Organizacja wydała oficjalne oświadczenie, w którym poinformowała o problemach zdrowotnych swojej gwiazdy. Uzi od dłuższego czasu miał zbyt mocno przeciążać swój organizm, przez co lekarz zalecił mu dłuższą przerwę od grania.

Uzi jest najsilniejszym punktem całego zespołu, więc brak tego zawodnika z pewnością będzie miał niekorzystny wpływ na grę całej drużyny. Na razie nie poznaliśmy zastępcy Uziego, ale Royal Never Give Up jest przygotowane na wszelkie ewentualności i w składzie posiadają także zawodników rezerwowych. Jest zatem całkiem prawdopodobne, że w miejsce Zi-Hao wejdzie Dai "Able" Zhi-Chun.

RNG aktualnie znajduje się na 3. miejscu w tabeli East Region LPL z bilansem 12:7. Chińczycy niedawno sięgnęli po trofeum Rift Rivals, gdzie pokonali reprezentację Korei Południowej.