tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Ratujmy Reymonta". Głowacki i... Marcelo listy piszą

Wisła Kraków nie będzie już grać na stadionie przy ul. Reymonta 22? Na wieść o kłopotach klubu zareagowali jego byli piłkarze. Arkadiusz Głowacki, w imieniu swoim i innych legend Białej Gwiazdy opublikował na Facebooku list otwarty do władz miasta. Głos zabrał również Marcelo Guedes, dziś piłkarz Olympique Lyon.
Arkadiusz Głowacki (L) i Marcelo (fot. PAP/Getty)

Marcelo – jeden z najlepszych obcokrajowców w Ekstraklasie w XXI wieku – grał w Wiśle w latach 2008-2010. Potem występował kolejno w PSV Eindhoven, Hannoverze 96, Besiktasie i Lyonie, ale nie zapomniał o swojej pierwszej europejskiej drużynie.

"Czytam informacje o trudnej sytuacji finansowej Klubu i jestem bardzo zaniepokojony" – napisał Brazylijczyk w liście zamieszczonym na Twitterze. "Sam występowałem z Wisłą na innym stadionie w polskiej lidze z powodu przebudowy i nie chcę, by sytuacja się powtórzyła lub Biała Gwiazda zniknęła z Ekstraklasy. Reymonta to nasz dom" – przypomniał obrońca.

Całą treść jego apelu zamieszczamy poniżej:

(fot. Twitter.com)

Na podobny krok zdecydował się inny były stoper, Głowacki. On jednak wyraźniej oznaczył adresata, którym jest prezydent Krakowa, Jacek Majchrowski. Miasto nie chce przedłużyć wynajmu stadionu Wiśle, która ma wobec niego potężny dług i problemy z jego spłatą.

"Zdajemy sobie sprawę, iż stadion należy obecnie do Miasta, wiemy oczywiście o zaległościach w opłatach za korzystanie ze stadionu. Nie wyobrażamy sobie jednak sytuacji, w której piłkarze WISŁY, reprezentującej w Ekstraklasie nasze Miasto, mieliby rozgrywać swoje spotkania poza Krakowem" – napisał Głowacki, żywa legenda Wisły, a obecnie jej dyrektor sportowy.

Pod tymi słowami podpisali się inni piłkarze 13-krotnego mistrza Polski, m.in. najlepszy strzelec w historii klubu, Kazimierz Kmiecik, Radosław Sobolewski, Paweł Brożek czy asystent Adama Nawałki, Bogdan Zając.

(fot. Facebook.com)

podobne informacje

Ekstraklasa piłkarska: Wisła Kraków poleci na obóz do Turcji

Sparingowa porażka Wisły Kraków. Pierwszy mecz Błaszczykowskiego

Boniek: licencja Wisły Kraków na grę w Lotto Ekstraklasie zostanie odwieszona

Martin Kostal odchodzi z Wisły Kraków