tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Minor CIS wkracza w fazę play-off

Zakończył się kolejny dzień turnieju przeznaczonego dla regionu Wspólnoty Niepodległych Państw. W walce o udział na FACEIT Major 2018 wciąż pozostają zespoły Spirit, pro100, HellRaisers i AVANGAR.
Bence "DeadFox" Borocz (fot. ESL)

Olofmeister wraca do składu FaZe na ELEAGUE Premier

Już tylko cztery formacje mogą ubiegać się o dwa sloty na FACEIT Major 2018. W grupie A na CIS Minor potrzebne były tylko trzy mecze, aby wyłonić dwójkę uczestników play-offów. Sytuacja była spowodowana tym, że Nemiga nie mogła pojawić się w Londynie na zawodach. Powodem był problem z uzyskaniem wiz dla białoruskich zawodników.

Dużo więcej pojedynków mogliśmy zobaczyć w grupie B. Monolith dość szybko pożegnał się z udziałem w zawodach, a Spirit bez najmniejszych problemów awansował do drabinki. AVANGAR musiał przebyć dłuższą drogę, ponieważ w meczu otwarcia Kazachowie przegrali z forZe. Co ciekawe, obie drużyny zmierzyły się w ostatnim starciu grupowym. Tym razem lepsi okazali się Timur "buster" Tulepov i spółka.

W fazie zasadniczej Spirit zagra z pro100, a HellRaisers podejmie AVANGAR. W play-offach obowiązuje system podwójnej eliminacji, zatem ewentualny przegrany zyska jeszcze jedną szansę na grę na Majorze.