tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

CCC może zostać sponsorem grupy kolarskiej BMC

Francuski dziennik sportowy "L'Equipe" poinformował, że polska firma CCC mogłaby zostać w przyszłym roku głównym sponsorem amerykańskiej grupy kolarskiej BMC i w tym celu jest gotowa wyłożyć 25 mln euro.
Kolarze grupy CCC (fot. Getty Images)

Zapytany o to dyrektor sportowy BMC Jim Ochowicz odmówił komentarza.

– W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiło się wiele plotek. Ja ich nie komentuję – powiedział Ochowicz portalowi cyclingnews.com na starcie piątego etapu Tour de France w Lorient.

Producent rowerów BMC ma być głównym partnerem ekipy Ochowicza tylko do końca bieżącego sezonu i obecnie trwają poszukiwania nowego tytularnego sponsora.

Założona w 2007 roku grupa BMC ma w swoim składzie m.in. mistrza olimpijskiego z Rio de Janeiro i aktualnego lidera Tour de France Belga Grega van Avermaeta, a także Australijczyka Richiego Porte'a, jednego z faworytów tego wyścigu. W poniedziałek kolarze BMC wygrali trzeci etap "Wielkiej Pętli" – jazdę drużynową na czas.

Ekipa kolarska CCC Sprandi Polkowice funkcjonuje (pod różnymi nazwami) od 2000 roku na zapleczu elity. Dwukrotnie – w 2003 i 2017 roku – startowała z "dziką kartą" w Giro d'Italia. Właściciel firmy obuwniczej CCC Dariusz Miłek jest jednym z najbogatszych Polaków.

Uzyskanie praw sponsora tytularnego otwierałoby przed kolarzami CCC możliwość startu we wszystkich największych wyścigach świata, łącznie z Tour de France.

podobne informacje

Polski grupa pod szyldem CCC Team będzie jeździć w wyścigach World Touru

Kolarstwo: CCC sponsorem tytularnym grupy BMC

Czarne chmury nad PZKol. Wycofał się główny sponsor

Mediolan-San Remo: Kwiatkowski i grupa CCC na starcie