tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Plaża Open: deszczowe kwalifikacje w łódzkiej Manufakturze

W strugach deszczu musiało grać większość siatkarzy, którzy walczyli o awans do turnieju głównego Plaży Open w łódzkiej Manufakturze. W środę poznaliśmy komplet zakwalifikowanych. Transmisje z turniejów Plaża Open w TVP 3 oraz na SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
(fot. Walusza Fotografia)

Plaża Open: siatkówka plażowa w wyjątkowej scenerii

Zawody w Manufakturze cieszą się dużą popularnością. Do kwalifikacji stanęło aż 40 drużyn, które grały blisko dziewięć godzin. Środa w Manufakturze była pogodna, co sprzyjało zawodnikom, ale tylko dla czasu. Rozgrywki kończyły się już w deszczu, a taka aura nie pomagała już siatkarzom.

Nie zabrakło niespodzianek. W turnieju głównym nie zagrają m.in. Jakub Zdybek/Adrian Niewiadomski czy Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski. Pierwsza z ekip przegrała w drugiej rundzie kwalifikacji z Mateuszem Ziębą i Marcinem Kapuśniakiem, a druga uległa Andrzejowi Paszkowskiemu i Robertowi Kozłowskiemu. O turnieju głównym muszą też zapomnieć doskonale grający w ostatnich zawodach w Rybniku Tomasz Wierzbicki i Dariusz Tkaczuk. Para przegrała z Karolem Szczepanikiem i Kamilem Warzochą.

Awansowali za to Kamil Radzikowski/Bartosz Mariański, Mateusz Zięba/Marcin Kapuśniak, Paszkowski/Kozłowski, Szczepanik/Warzocha, Adrian Białecki/Jakub Sulima, Kamil Gutkowski/Adam Miniak, Rafał Maluchnik/Michał Tomczak i Mateusz Zarankiewicz/Dawid Ogórek.

(fot. Walusza Fotografia)

W żeńskich kwalifikacjach wzięło udział 17 drużyn. Można w zasadzie napisać, że awansowały faworytki. Na dziewięć meczów tylko jeden zakończył się tie-breakiem, po którym Natalia Płodowska/Małgorzata Kaczorowska pokonały Zuzannę Adamek i Aleksandrę Walendowską. Dzięki temu awansowały do turnieju głównego.

Pozostałymi wygranymi kwalifikacji zostały Karolina Kirszenstein/Agata Chyła, Agnieszka Wołoszyn/Izabela Zackiewicz, Dominika Horbacz/Aleksandra Chyła, Natalia Gruszczyńska/Agnieszka Adamek, Justyna Tylutki/Sandra Szychowska, Paula Słonecka/Klaudia Świstek i Dominika Balcerowicz/Kinga Pakuła.

Siatkówka plażowa, Plaża Open w Rybniku, finał: Chiniewicz/Korycki – Parcej/Dzikowicz

podobne informacje

Plaża Open: znamy zwycięzców Pucharu Polski!

Plaża Open: finaliści Pucharu Polski w Białymstoku wyłonieni

Plaża Open: olimpijka z Rio najlepsza w Zamościu

Plaża Open w Zamościu: to będzie pasjonujący turniej