tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

compLexity i Rogue zagrają na Majorze

Americas Minor dobiegł końca. Formacjami, które wywalczyły sobie miejsce na FACEIT Major 2018, zostały compLexity i Rogue. Shahzeeb "ShahZaM" Khan i spółka pokonali jeszcze Rogue w finale turnieju (Mirage 16:3, Inferno 16:14), za co zgarnęli 30 tysięcy dolarów.
Spencer "Hiko" Martin (fot. ESL)

Pompa Team z dywizją PUBG

Poznaliśmy kolejną dwójkę uczestników FACEIT Major 2018. Stany Zjednoczone będą reprezentowane w Londynie przez compLexity i Rogue. Obie drużyny świetnie poradziły sobie w fazie play-off. Rogue już wcześniej mogło być pewne awansu na Majora, gdyż Spencer "Hiko" Martin i jego kompani nie przegrali żadnego spotkania w drabince, a po drodze pokonali m.in. compLexity, z którym później zmierzyli się w finale.

Okazało się, że w ostatnim starciu lepsi byli reprezentanci coL. Pojedynek był dość jednostronny i było widać, że Peter "stanislaw" Jarguz wyciągnął wnioski z poprzedniego spotkania. W trakcie zawodów reprezentanci compLexity zrzucili NRG do drabinki przegranych. To właśnie ta formacja była faworytem amerykańskiego Minora, ale drużyna Cvetelina "CeRqa" Dimitrova przegrała z eUnited i musiała pożegnać się z marzeniami o grze na Majorze.