tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jest porozumienie! Wisła może zostać przy Reymonta

Jeszcze do niedawna wydawało się, że Wisła Kraków, z powodu długów, będzie miała problemy z przystąpieniem do gry w przyszłym sezonie na własnym obiekcie. Prezydent miasta, Jacek Majchrowski, w czwartek poinformował o porozumieniu z Ekstraklasą.
Kibice Wisły Kraków (fot. Getty Images)

Oficjalnie: znamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski!

Z powodu zadłużenia klubu miasto uznawało Wisłę Kraków za niewiarygodnego finansowo partnera. Z tego względu na posiedzeniu Komisji Budżetowej Rady Miasta Krakowa zadecydowano, że umowa o przedłużeniu wynajem stadionu przy ulicy Reymonta 22 nie zostanie podpisana. 

Stawiało to Białą Gwiazdę pod ścianą. Według regulaminu rozgrywek, do 11 lipca do Ekstraklasy musiały wpłynąć stosowne dokumenty poświadczające o tym, na jakim obiekcie klub będzie rozgrywał mecze domowe.

Jak się okazało, choć sytuacja była poważna, prawdopodobnie udało się wypracować satysfakcjonujące rozwiązanie. "Wspólnie z zarządem Ekstraklasy znaleźliśmy rozwiązanie, które pozwoli Wiśle Kraków S.A. nadal grać przy Reymonta" – poinformował Majchrowski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

"Ekstraklasa, która jest dla nas wiarygodnym i wypłacalnym partnerem, zadeklarowała, że bezpośrednio do miejskiej kasy spłaci dług Wisły Kraków w stosunku do ZIKIT. Dokładny harmonogram spłat ustalimy w najbliższym czasie. Takie porozumienie pozwoli miastu zaproponować Wiśle Kraków SA podpisanie umowy dzierżawy stadionu na rok pod warunkiem, że przed każdym meczem Wisła będzie wpłacała miastu kwotę za wynajem stadionu, co pozwoli uniknąć zarzutu niegospodarności" – tłumaczy prezydent.

Aby porozumienie weszło w życie, niezbędna jest jeszcze zgoda zarządu Wisły Kraków. W obecnej sytuacji wydaje się jednak, że będzie to tylko formalność. Szczególnie, że jeszcze we wtorek Prezes Zarządu – Marzena Sarapata – w oficjalnym oświadczeniu poinformowała, że priorytetem jest gra na stadionie im. Henryka Reymana.

Sadlok o Carlitosie: on ma coś innego niż my

podobne informacje

Piast Gliwice – Wisła Kraków 2:0. Wicelider w Gliwicach

Trener Wisły Kraków Maciej Stolarczyk o transferze Błaszczykowskiego. "Wiem, ale nie powiem" [WIDEO]

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 2:2. Hołd dla ofiar katastrofy w Leicester

Podoliński: dwa gole Carlitosa? Kilka razy powinien zachować się lepiej...