tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zbigniew Boniek skomentował wybór Jerzego Brzęczka: ma wszystkie cechy selekcjonera

– Jurek ma ogień w oczach i ogromne chęci do ciężkiej pracy. Jestem przekonany, że to odpowiedni wybór – stwierdził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek. W czwartek PZPN przedstawił Brzęczka jako nowego selekcjonera reprezentacji.
Zbigniew Boniek (fot. PAP)

Fiasko w Katowicach, sukces w Płocku. Jak radził sobie Brzęczek?

PZPN zaprezentuje nowego selekcjonera i jego sztab w poniedziałek 23 lipca podczas oficjalnej konferencji na PGE Narodowym. Do tego czasu PZPN miał nie komentować decyzji, ale mimo tego Boniek udzielił rozmowy dziennikarzom "PS".

Jurek ma wszystkie cechy, które powinien mieć selekcjoner. Jest doświadczonym zawodnikiem, reprezentantem Polski, srebrnym medalistą igrzysk olimpijskich w Barcelonie. Do tego charakter i co dla mnie bardzo ważne – ogień w oczach i ogromne chęci do ciężkiej pracy – powiedział Boniek.

(fot. PAP) Jestem przekonany, że to odpowiedni wybór. Czasami mam wrażenie, że najlepiej byłoby zatrudnić magika Davida Copperfielda, który w mig rozwiązałby wszystkie nasze problemy i zapewnił sukces, ale świat tak nie działa. Potrzebowaliśmy solidnej, uczciwej, porządnej osoby na tym stanowisku i taką też wybrałem – dodał.

Brzęczek to 42-krotny reprezentant Polski, jej były kapitan i srebrny medalista olimpijski z Barcelony ma za sobą udany sezon w Wiśle Płock, z którą zajął piąte miejsce w Ekstraklasie. Wcześniej pracował w Rakowie Częstochowa, Lechii Gdańsk i GKS Katowice. Tam nie szło mu już tak dobrze.

Co ciekawe o tym, że Brzęczek zostanie trenerem reprezentacji nie wiedział nikt w Płocku.Jestem zdziwiony, że decyzja została opublikowana bez uzgodnienia żadnych szczegółów. Trener Brzęczek nadal prowadzi naszą drużynę, ale oczywiście wyrażamy zgodę na objęcie nowych obowiązków – powiedział prezes Wisły Jerzy Kruszewski.

Mila o Brzęczku: cieszę się, że został selekcjonerem

Czy wybór Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji to dobra decyzja?
Czy wybór Jerzego Brzęczka na selekcjonera reprezentacji to dobra decyzja?
  • 46.0%Tak
  • 54.0%Nie
Mundial 2018. Żelazny: nie byłoby zaskoczeniem, gdyby eliminacje ME rozpoczął inny trener
Mundial 2018. "Błaszczykowski ucieszy się podwójnie". Na gorąco po decyzji PZPN
Mundial 2018. "Możliwe, że Błaszczykowski jeszcze będzie grał w kadrze"

podobne informacje

#Sportowiec100lecia: Irena Szewińska najlepsza w głosowaniu kibiców

Zbigniew Boniek przeprasza, Raków zaczepia Legię. Reakcje po losowaniu 1/8 finału Pucharu Polski

121 goli na 121 lat Juventusu. Del Piero, Ibrahimović i... Boniek [WIDEO]

Zjazd PZPN: wyższy budżet i większe wydatki w przyszłym roku