tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

IEM został Majorem!

12 lipca o 16:00 w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym odbyła się specjalna konferencja zorganizowana przez ESL. Podczas wydarzenia dowiedzieliśmy się, że seria Intel Extreme Masters otrzymała rangę Major! Konferencja transmitowania była na SPORT.TVP.PL, YouTube TVP Sport i Facebooku TVP Esport.
(fot. ESL)

Pompa Team z dywizją PUBG

Od kilku lat impreza Intel Extreme Masters Katowice cieszy się ogromną popularnością. Do stolicy województwa śląskiego przyjeżdżają esportowi entuzjaści nie tylko z całej Polski, ale także z innych zakątków świata. W katowickim Spodku rok w rok rywalizują najlepsze drużyny świata, a emocje sięgają zenitu.

Organizatorzy zawodów zwołali konferencję, która odbyła się 12 lipca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. ESL wspominał, że panel zostanie poświęcony przyszłości Intel Extreme Masters. I tak też faktycznie było. Okazało się, że zawody z serii Intel Extreme Masters zostaną turniejami ze statusem Majora! To oznacza, że także w Katowicach gracze CS:GO zmierzą się o okrągły milion dolarów!

Pierwsza faza eliminacyjna do zawodów odbędzie się 14-20 lutego, a druga faza i play-offy potrwają od 21-24 lutego i 28 lutego do 3 marca. Walki grupowe i w drabince Majora w Katowicach wyjątkowo będą odbywały się w całości przed publicznością. Do tej pory faza grupowa nie była dostępna dla widzów na trybunach. Pierwsza faza eliminacyjna zostanie rozegrana na katowickiej ESL Arenie, z kolei druga w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, a ostatnia w katowickim Spodku.

Turnieje rangi Major są najbardziej prestiżowe dla wszystkich zawodników CS:GO. Ostanim Majorem w Polsce był PGL Major Kraków 2017. W lipcu zeszłego roku turniej odbył się w krakowskiej Tauron Arenie. Wtedy najlepsi okazali się reprezentanci Gambit.

IEM Katowice stał się jednym z najbardziej znanych esportowych turniejów na świecie. Spodziewam się, że połączenie dziedzictwa IEM z powagą Mistrzostw Valve Major sprawi, że będzie to najbardziej widowiskowe wydarzenie IEM w historii — powiedział Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL.

Intel Extreme Masters Katowice łączy najlepszych graczy, fanów i technologie, co roku przewyższając oczekiwania gamingowej społeczności Podczas mistrzostw Valve Major w CS:GO w 2019 roku dostarczymy naszym fanom oglądającym rozgrywki na żywo oraz w internecie jeszcze więcej emocji: od elitarnego turnieju po najlepsze gamingowe technologie — powiedział John Bonini, Vice President and General Manager of the VR, Gaming and Esports Group w Intelu.

Konferencja była transmitowana za pośrednictwem internetowych kanałów TVP Sport. Obejrzycie ją na YouTube TVP Sport i Facebooku TVP Esport.