tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Motocyklowe MŚ: legenda żegna się z klasą MotoGP

Dani Pedrosa (Honda) zapowiedział, że po tym sezonie kończy starty w MotoGP, najwyższej klasie motocyklowych mistrzostw świata. Hiszpan rywalizował w niej od 2006 roku i trzy razy zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Dani Pedrosa (fot. Getty)

Motocyklowe MŚ: Marquez zwyciężył w klasie MotoGP w Assen

– W tym roku kończę karierę w MotoGP. To decyzja, nad którą myślałem od dłuższego czasu. Była ciężka do podjęcia, bo to sport, który kocham. Mimo dobrych propozycji kontynuowania ścigania się czuję, że nie żyję tym w takim samym stopniu jak kiedyś. Mam teraz inne priorytety w życiu – zaznaczył Pedrosa na konferencji zwołanej na torze Sachsenring, na którym w niedzielę odbędzie się Grand Prix Niemiec.

32-letni motocyklista od początku kariery był związany z Hondą. Na początku startował z powodzeniem w barwach tej ekipy w niższych klasach – w kategorii 125 cc został mistrzem świata w 2003 roku, a w latach 2004-2005 sięgnął po tytuł w 250 cc. W MotoGP trzy razy (2007, 2010, 2012) był drugi. W elicie wygrał 31 zawodów.

O dalszych losach Hiszpana zaczęto dyskutować w ubiegłym miesiącu, gdy podano, że Hondę od przyszłego roku ma zasilić trzykrotny mistrz świata Hiszpan Jorge Lorenzo z Ducati.

podobne informacje

MotoGP: Pedrosa najlepszy w domowych kwalifikacjach

Motocyklowe EL. MŚ: Dani Pedrosa najlepszy

MotoGP: wygrana Pedrosy w San Marino

MotoGP: zwycięstwo Pedrosy, Rossi trzeci