2
:
0
2:0
10'Christian Gytkjaer
15'Christian Gytkjaer

LE: Lech Poznań – Gandzasar Kapan 2:0. Dwie bramki Christiana Gytkjaera

Lech Poznań wygrał na własnym stadionie z Gandzasarem Kapan z Armenii 2:0 (2:0) w pierwszym meczu pierwszej rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Spotkanie rozegrano bez udziału publiczności. Rewanż w czwartek 19 lipca.
Christian Gytkjaer (fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk)

RELACJA "AKCJA PO AKCJI"

Bohater(owie)

Christian Gytkjaer został bohaterem, choć nie był to jego perfekcyjny mecz. Raczej perfekcyjny kwadrans. W 10. minucie zdobył piękną bramkę po dośrodkowaniu Macieja Makuszewskiego. Był to strzał w stylu Zinedine'a Zidane'a z finału Ligi Mistrzów w 2002 roku – oczywiście zachowując proporcję wagi meczu i techniki kopnięcia. Pięć minut później podwyższył prowadzenie strzałem z karnego.

Nie można też zapomnieć o Makuszewskim, który zanotował asystę i wywalczył rzut karny. W końcowych minutach powinien asystować po raz drugi, ale "okradł" go Paweł Tomczyk, który spudłował w idealnej sytuacji.

Jak padły bramki?

1:0 (10') Makuszewski zacentrował z prawej flanki, Gytkjaer fantastycznie kopnął z woleja, a piłka zatrzepotała w siatce.
2:0 (15') Kolejny fantastyczny rajd Makuszewskiego. Był za szybki dla rywali. Skończyło się faulem w szesnastce i rzutem karnym, który bez kłopotu wykorzystał Gytkjaer.

Warto wiedzieć

Mecz rozegrano bez udziału publiczności. To kara ze strony wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna za ekscesy na trybunach miejscowego INEA Stadionu podczas ostatniego ligowego meczu Lecha z Legią Warszawa 20 maja. Spotkanie przerwano po 77 minutach. Legii przyznano walkower 3:0, co przesądziło o zdobyciu przez nią mistrzostwa Polski.