tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Włoski trener: to ja miałem być selekcjonerem reprezentacji Polski

Na antenie włoskiego radia RMC padły zaskakujące słowa dotyczące wyboru selekcjonera reprezentacji Polski. Gianni De Biasi przyznał, że jeszcze w czwartek był pewien, że to on poprowadzi biało-czerwonych. Zbigniew Boniek jednak w ostatniej chwili zdecydował się na zatrudnienie Jerzego Brzęczka.
Giovanni De Biasi (fot. Getty Images)

Zbigniew Boniek: Górski i Piechniczek nie mieli lepszego CV od Brzęczka

De Biasi ostatnio pracował w hiszpańskim Deportivo Alaves, które w końcówce 2017 roku poprowadził w dziewięciu spotkaniach. Znacznie lepiej w pamięci kibiców zapisał się jednak jako selekcjoner reprezentacji Albanii. Tamtejszą drużynę trenował przez niemal sześć lat (2011 – 2017), wywalczając z nią sensacyjny awans na EURO 2016.

Gianni De Biasi (fot. Getty Images)

Podczas rozmowy w radiu RMC sam trener stwierdził, że był bliski objęcia reprezentacji Włoch, a następnie przegrał również rywalizację o stanowisko w kadrze Polski. – W czwartek byłem praktycznie selekcjonerem reprezentacji Polski. Gdy Boniek wybrał polskiego trenera, poczułem się jakbym został zwolniony – dodał.

Sam Boniek rzeczywiście już wcześniej sugerował zagranicznego trenera. W rozmowie z Szymonem Borczuchem przyznał: – Napisałem do jednego trenera zagranicznego, który mnie trochę inspirował, by ocenił polską reprezentację i napisał, co wie. To nie było to, czego człowiek oczekuje, tylko jakieś informacje z Wikipedii. Czy prezesowi PZPN chodziło właśnie o De Biasi’ego?

Zbigniew Boniek: Górski i Piechniczek nie mieli lepszego CV od Brzęczka
Mundial 2018. Relacje Brzęczka z Kubą. "Faworyzowanie jest zawsze problemem"
Mundial 2018. "Możliwe, że Błaszczykowski jeszcze będzie grał w kadrze"
Mundial 2018. Matematyka futbolu: Nawałka vs Brzęczek

podobne informacje

Łukasz Żygadło pójdzie śladami Bartosza Kurka? Trenuje z ONICO Warszawa

Porażka polskich hokeistów. Blisko utrzymania, daleko awansu

"Lewy", Milik, Zieliński... Weekend pełen goli

El. DME w tenisie stołowym: Turcja pokonana. Polacy zapewnili sobie awans