tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Serie A. Cristiano Ronaldo zaprezentowany. "Dziękuję Juve za szansę"

Cristiano Ronaldo został oficjalnie zaprezentowany w Turynie. Zgodnie z informacjami podanymi przez klub, Portugalczyk ze Starą Damą związał się czteroletnim kontraktem, którego ważność upłynie 30 czerwca 2022 roku. – To ogromne wyzwanie, ale jestem bardzo dobrze przygotowany – wyznał podczas oficjalnej prezentacji.
Cristiano Ronaldo: wiek nie jest najważniejszy
Cristiano Ronaldo (fot. PAP/EPA)

Cristiano Ronaldo już po badaniach w Turynie

W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że Ronaldo przenosi się z Realu Madryt do Juventusu za kwotę 100 milionów euro – plus opłaty związane z transferem w wysokości 12 milionów. W niedzielę wieczorem Portugalczyk przyleciał do Turynu. W poniedziałek od rana poruszał się po obiektach klubu mistrza Włoch: od centrum medycznego, po ośrodek treningowy i stadion. Nie zignorował jednak czekających na niego kibiców – podszedł do nich, robił z nimi zdjęcia i rozdawał autografy.

Wieczorem miała miejsce oficjalna prezentacja. – Jestem osobą, która lubi myśleć o teraźniejszości. Wciąż jestem bardzo młody i zawsze lubiłem wyzwania – od Sportingu przez Manchester po Madryt, a teraz Turyn. To wyzwanie i jestem odpowiednio przygotowany. Wszystko będzie dobrze, jestem spokojny – wyznał w swoich pierwszych słowach podczas prezentacji.

Ronaldo zaznaczył również, że nie zamierza w Turynie osiąść na laurach. – Nie przyleciałem tu na wakacje. Chcę triumfować z Juventusem. Jestem tutaj, aby zostawić ślad w historii klubu. Jestem pewien, że uda się to osiągnąć – dodał.

Podziękował także kibicom za niesamowite przyjęcie. – Owacja na stojąco? Dla mnie to spektakularna chwila. To było cudowne powitanie i dziękuję za nie wszystkim, którzy byli na stadionie, w centrum treningowym, na lotnisku. Odwdzięczę się za nie na boisku – zakończył.

Tłumy witały Ronaldo. Elektryzujący transfer stał się faktem

podobne informacje

Iker Casillas dogonił Ronaldo. Historyczny wyczyn bramkarza FC Porto

Santiago Solari odpowiedział Cristiano Ronaldo. "Mamy pokorny zespół"

Ronaldo zaprasza Messiego do Włoch. "Mam nadzieję, że przyjmie wyzwanie"

Kolejny hit w Juventusie Turyn? "Chcemy nowego Cristiano Ronaldo"