tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Serie A. Cristiano Ronaldo zaprezentowany. "Dziękuję Juve za szansę"

Cristiano Ronaldo został oficjalnie zaprezentowany w Turynie. Zgodnie z informacjami podanymi przez klub, Portugalczyk ze Starą Damą związał się czteroletnim kontraktem, którego ważność upłynie 30 czerwca 2022 roku. – To ogromne wyzwanie, ale jestem bardzo dobrze przygotowany – wyznał podczas oficjalnej prezentacji.
Cristiano Ronaldo: wiek nie jest najważniejszy
Cristiano Ronaldo (fot. PAP/EPA)

Cristiano Ronaldo już po badaniach w Turynie

W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że Ronaldo przenosi się z Realu Madryt do Juventusu za kwotę 100 milionów euro – plus opłaty związane z transferem w wysokości 12 milionów. W niedzielę wieczorem Portugalczyk przyleciał do Turynu. W poniedziałek od rana poruszał się po obiektach klubu mistrza Włoch: od centrum medycznego, po ośrodek treningowy i stadion. Nie zignorował jednak czekających na niego kibiców – podszedł do nich, robił z nimi zdjęcia i rozdawał autografy.

Wieczorem miała miejsce oficjalna prezentacja. – Jestem osobą, która lubi myśleć o teraźniejszości. Wciąż jestem bardzo młody i zawsze lubiłem wyzwania – od Sportingu przez Manchester po Madryt, a teraz Turyn. To wyzwanie i jestem odpowiednio przygotowany. Wszystko będzie dobrze, jestem spokojny – wyznał w swoich pierwszych słowach podczas prezentacji.

Ronaldo zaznaczył również, że nie zamierza w Turynie osiąść na laurach. – Nie przyleciałem tu na wakacje. Chcę triumfować z Juventusem. Jestem tutaj, aby zostawić ślad w historii klubu. Jestem pewien, że uda się to osiągnąć – dodał.

Podziękował także kibicom za niesamowite przyjęcie. – Owacja na stojąco? Dla mnie to spektakularna chwila. To było cudowne powitanie i dziękuję za nie wszystkim, którzy byli na stadionie, w centrum treningowym, na lotnisku. Odwdzięczę się za nie na boisku – zakończył.

Tłumy witały Ronaldo. Elektryzujący transfer stał się faktem

podobne informacje

Marcelo o odejściu Cristiano Ronaldo: musiałem skłamać

Trudne chwile dla rodziny Cristiano Ronaldo. Matka piłkarza walczy o życie

Ranking TOP10 najlepiej zarabiających piłkarzy w Europie. Messi, Ronaldo, Griezmann

34. urodziny Cristiano Ronaldo. Niezwykłe liczby Portugalczyka