tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nie tylko Europa. Wielu chętnych na Minę

Odkrycia mundialu zazwyczaj tuż po turnieju zostają bohaterami letnich transferów. Tak może być też w wypadku Yerry'ego Miny, którego przyszłość w Barcelonie wydaje się być niepewna. Zainteresowanie zawodnikiem wyraża kilka klubów, nie tylko z Europy.
Yerry Mina (fot. Getty Images)

Media: nie koniec na Ronaldo. Juve chce Zidane'a

Obrońca był najskuteczniejszym strzelcem Kolumbii na mundialu – zdobył trzy bramki, każdą uderzeniem głową. To wszystko mimo słabej gry, a w zasadzie jej braku, wiosną w Barcelonie. Do Katalonii trafił w zimowym okienku transferowym za 11,8 miliona euro z Palmeiras. Wiele wskazuje jednak, że Camp Nou opuści już w kilka miesięcy później.

Według "Sportu" Barcelona jest skłonna sprzedać piłkarza, jeśli otrzyma za niego 30 milionów euro. Zawodnikiem interesuje się kilka klubów z Premier League – Leicester City, West Ham United i Everton.

Mina budzi spore zainteresowanie również poza Anglią. Według hiszpańskiej telewizji "TV-3" ofertę na kwotę 30 milionów euro za Minę miało złożyć tureckie Fenerbahce. Z kolei kolumbijskie "El Deportivo" twierdzi, że o wypożyczenie z opcją wykupu gracza stara się Boca Juniors (5 milionów euro za rok wypożyczenia i późniejszy transfer za 10 milionów).

podobne informacje

Zakupy last minute. Piłkarze Barcelony w Anglii

Trudne czasy "odkryć mundialu". Na rynku furory nie robią

Z Barcelony do Premier League. Transfer na ostatniej prostej

Strzeleckie zakłady z Leo Messim. "Codziennie byłem biedniejszy o 50 euro"