tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kamiński nowym trenerem BM Slam Stali

Pracujący ostatnio w Rosie Radom Wojciech Kamiński został nowym trenerem koszykarzy wicemistrza Polski BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski – poinformował klub. Zastąpił on Emila Rajkovicia, który dwa tygodnie temu podpisał kontrakt z kazachskim BK Astana.
Wojciech Kamiński (fot. PAP/Piotr Polak)

Kamiński ostatnie sześć lat spędził w Rosie Radom, z którą w 2016 roku wywalczył wicemistrzostwo kraju, a w dwóch ostatnich sezonach rywalizował w Lidze Mistrzów FIBA. W latach 2014 i 2015 był wybierany najlepszym trenerem ligi. Jest jednocześnie asystentem selekcjonera reprezentacji Mike'a Taylora.

To szkoleniowiec o uznanej marce z dużym doświadczeniem. Nasze negocjacje nie były długie. Były za to konkretne. Trener Kamiński to człowiek o dużej charyzmie, który zawsze stawia sobie wysokie cele. Jestem przekonany, że jego praca w Ostrowie Wielkopolskim przyniesie nam wiele dobrego – powiedział prezes Stali Paweł Matuszewski, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

44-letni Kamiński po zakończeniu kariery zawodniczej (występował w Stali Stalowa Wola i Treflu Sopot) zajął się pracą szkoleniową. W 2002 roku został trenerem Polonii Warszawa, w której pracował przez trzy lata. W tym czasie dwukrotnie wywalczył brązowy medal mistrzostw Polski. Potem prowadził Turów Zgorzelec, ponownie Polonię oraz Polpharmę Starogard Gdański. Od 2012 roku był opiekunem radomian.

Ostrowianie pod wodzą Rajkovicia w minionym sezonie osiągnęli największy sukces w historii klubu – zdobyli srebrny medal mistrzostw Polski.

podobne informacje

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Legia Warszawa. Wicemistrzowie rozgromili Legię

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Anwil Włocławek 73:80. Kolejna wygrana Rottweilerów

Nieoczekiwana decyzja. Kapitan Stali kończy karierę

Stal nie zawiodła. Wygrana na zakończenie roku