tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"22 lata w Arsenalu to za długo". Wenger przyznaje się do błędu

Przez ostatnie 22 lata Arsenal nieustannie kojarzył się z Arsene'em Wengerem. Francuski trener pracował w Londynie niemal od zawsze, praktycznie stworzył obecną strukturę klubu. Mimo to twierdzi, że z Kanonierami był związany zbyt długo...
Arsene Wenger (fot. Getty Images)

Media: nie koniec na Ronaldo. Juve chce Zidane'a

Być może pozostawanie w tym samym klubie przez dwadzieścia dwa lata było moim największym błędem – przyznał trener w rozmowie z francuskim radiem "RTL". – Jestem kimś, kto lubi nowe rzeczy, zmiany, ale także wyzwania... Po części stałem się więźniem tego ostatniego – wyznał Wenger.

Jak na razie Wenger ma przerwę i nie podjął nowej pracy, przyznaje za to, że stara pochłaniała go w całości. – Bycie trenerem to obsesja, która siedzi w twojej głowie i w dzień, i w noc. Wstaje o trzeciej nad ranem i myślisz: "Powinienem wystawić tego czy tamtego?" – opowiadał. – To robota, której nigdy nie kończysz – dodał.

Nowym trenerem Arsenalu został Unai Emery, ale według Wengera tę posadę równie dobrze mogliby objąć jego byli piłkarze. – Pytano mnie, czy Thierry Henry i Patrick Vieira byliby dobrymi następcami po mnie i zawsze odpowiadałem, że tak. Mają wszystkie potrzebne cechy: są inteligentni i znają futbol – tłumaczył. – Pytanie jednak, czy chcą poświęcić to co trzeba, aby zostać trenerem? – pytał.

Koniec pewnej epoki. Wenger pożegna się z Arsenalem

podobne informacje

Premier League: Arsenal – Chelsea. Maurizio Sarri wściekły na swoich piłkarzy

Arsenal – Chelsea 2:0. Gole Francuzów dały zwycięstwo

Anglicy stoczą bój o Jamesa. Dwa kluby zainteresowane

Wyciekły zarobki w Arsenalu. Zaskakująco wysokie pensje