tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dean Klafuric: kolejny rywal Legii? Bez znaczenia, ale...

Piłkarze Legii Warszawa wygrali u siebie z irlandzkim Cork City FC 3:0 (1:0) w rewanżowym meczu 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów i awansowali do kolejnej fazy (w pierwszym spotkaniu wygrali 1:0). Trener Dean Klafurić pochwalił m.in. Arkadiusza Malarza, który w niedzielę przeżył rodzinną tragedię oraz wskazał wymarzonego rywala w 2. rundzie el. LM.
El. LM, 1. runda, Legia – Cork City 3:0 (skrót meczu)
Piłkarze Legii Warszawa (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

El. LM: bez błysku, ale skutecznie. Pewny awans Legii

– Teraz każda drużyna w Europie sprawia problemy – ocenił Klafurić. – Gratuluję moim piłkarzom, bo stworzyli wspaniałą atmosferę. Po drugiej bramce wszyscy pobiegli do Arka Malarza, aby go wspierać w tych trudnych dla niego chwilach (w niedzielę zmarł ojciec bramkarza Legii – przyp. red.).

– To pokazuje jak nasz zespół jest zżyty – zauważył. – Cieszy, że w tym dwumeczu nie straciliśmy gola. Pozytywne jest też, że nasz kapitan Miroslav Radovic tak dobrze się prezentował. W Warce bardzo ciężko pracował.

– Nie ma znaczenia z kim zagramy w następnej rundzie. Z prywatnego punktu widzenia chciałbym trafić na bośniacki HSK Zrinjski Mostar, bo w tym mieście mam dużo przyjaciół i ten zespół znam lepiej – zakończył.

Dean Klafurić (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

Z kolei goście mieli jeszcze do przerwy nadzieję na sprawienie niespodzianki. – Straciliśmy tylko jedną bramkę i wciąż mieliśmy szansę na podjęcie rywalizacji. Po pierwszej połowie mieliśmy niedosyt, bo nie wykorzystaliśmy sytuacji, jakie sobie stworzyliśmy – ocenił John Caulfield, trener Cork City.

– Po przerwie Legia miała przewagę, była w posiadaniu piłki i kontrolowała grę. Z kolei my zbyt często traciliśmy piłkę w środku pola. Legia to klasowy zespół i gratuluję jej awansu.

– Nie myślę jeszcze o Lidze Europejskiej, bo mamy do niej jeszcze miesiąc. Skupiamy się teraz na ligowych rozgrywkach. Musimy grać częściej z tak dobrymi drużynami jak Legia, aby podnosić poziom gry – podsumował.

El LM. Dominik Nagy: mamy najlepszą drużynę w lidze. Wierzę, że zagramy w LM
El. LM. Aleksandar Vuković: posiadanie piłki nie dziwi. Większość drużyn zmusza do takiej gry
El. LM. Jose Kante: gol dodał mi pewności siebie

podobne informacje

Skromne zwycięstwo Legii Warszawa. Bohaterem Artur Jędrzejczyk

Lotto Ekstraklasa: Lech, Lechia czy Legia? Starcie na argumenty

Tęsknota za Nemanją Nikoliciem. Legia Warszawa szuka armat

Legia Warszawa. Iuri Medeiros, czyli potencjał nie z tej ligi